Farma
xleasing
Technika leśna

Pokaz sadzarki w Nadleśnictwie Tuchola

Dodano: 21.03.2017

15 marca w Nadleśnictwie Tuchola (RDLP w Toruniu) Polska Leśna Izba Gospodarcza zorganizowała pokaz sadzenia mechanicznego.

 

 

Powodem zorganizowania pokazu był, jak mówią i nadal jest brak rąk do pracy w lesie, a jak dobrze wiemy - akcje sadzeniowe wymagają zaangażowania dużej liczby osób w krótkim czasie.

Problem ten rozwiązują poniekąd sadzarki.

 

Pokaz odbył się koło miejscowości Cekcyn. Stefan Konczal, z-ca nadleśniczego z Tucholi mówił, że w tym nadleśnictwie sadzarka jest używana od lat, i ma 98-99% udatności.

Poprawki są konieczne niemal wyłącznie tam, gdzie sadzili ludzie, czyli w miejscach, które sadzarka opuściła (okolice pniaków, skraje upraw itp.).

 

Technologia jest taka, że za sadzarką zawsze idzie człowiek, i dokonuje ew. poprawek lub dosadzeń.

 

Sadzarka była prezentowana przez miejscowy zakład usług leśnych. Pochodziła z terenu Nadleśnictwa Dąbrowa, gdzie ją wymyślono i wykonano w lokalnej kuźni.

 

Po pokazie sadzenia uczestnicy obejrzeli dwie uprawy sadzone 2 i 7 lat wcześniej. Potwierdziły się słowa nadleśniczego o wysokiej udatności.

 

W pokazie wzięli udział przedsiębiorcy leśni oraz przedstawiciele RDLP Szczecinek, Szczecin i Lublin. Byli przedstawiciele 28 nadleśnictw z terenu RDLP w Szczecinku i nadleśnictw z innych dyrekcji.

Łącznie pokaz zgromadził ok. 80 osób.

 

Po pokazie wszyscy udali się na rozmowy i posiłek, który został ufundowany ze składek przedsiębiorców leśnych zaangażowanych w organizację pokazu.

 

Mamy nadzieję, że takie pokazy przekonują pracowników LP do stosowania dostępnych technologii, ułatwiających pracę firmom leśnym.

 

Więcej zdjęć obejrzycie w linku poniżej:

 

https://www.facebook.com/Polska-Le%C5%9Bna-Izba-Gospodarcza-744397979025272/

 

 

Źródło: izbalesna.pl

 

RJ

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE