Farma
xleasing
Technika leśna

Ponnse OnTrack

Dodano: 07.04.2017

Jak informowaliśmy was wcześniej Ponsse uczestniczy w unijnym projekcie badawczym "OnTrack"

 

 

Celem tego dwuletniego projektu jest zbadanie alternatywnego gąsienicowego podwozia, który mógłby zmniejszyć wpływ maszyn leśnych i przenoszonych przez nie obciążenie na glebę leśną przy zachowaniu takiej samej wydajności pracy.

 

Prototyp forwardera z takim podwoziem został zbudowany w fabryce Ponsse, w Vieremä, w Finlandii. Jest on oparty na używanym modelu Buffalo, gdzie osie bogie koła zostały zastąpione gumowymi gąsienicami i elementami podwozia pojazdów użytkowych firmy Prinoth.

 

Obecnie prototyp jest testowany w Szwecji, przez leśny instytut badawczy Skogforsk. Test obejmuje pomiary na specjalnym torze testowym badającym drgania, a także rzeczywisty nacisk osi na glebę.

 

W ciągu wspomnianych dwóch lat, maszyna będzie również testowana na miękkich glebach Norwegii, Niemiec, Łotwy i Finlandii.

 

Projekt "OnTrack" koordynowany jest przez norweski instytut NIBIO. Uczestniczą w nim także Konstholmen AB i Skogforsk w Szwecji, Metsäteho Oy w Finlandii, LSFRI / SILAVA na Łotwie, KWF w Niemczech oraz Owren AS w Norwegii.

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE