husqvarna
proml
Technika leśna

Premiera kolosa Tigercat

Dodano: 19.05.2017

Tigercat 1185 to potężny harwester o wadze 34 ton. Jego naturalnym środowiskiem są najcięższe, najgrubsze drzewostany i trudny teren. Premiera tej maszyny również będzie miała miejsce na targach Elmia Wood.

1185 napędzany jest silnikiem Tigercat FPT N67 Tier 4f, o mocy 308 kW (230 kW).

 

Elementy układu napędowego - łącznie z napędem pompy hydraulicznej, skrzynią biegów i osiami bogie są projektowane i konstruowane przez firmę Tigercat w celu zapewnienia najwyższego komfortu pracy, trwałości i wytrzymałości maszyny.

 

Unikatowy system napędowy WideRange® firmy Tigercat zwiększa prędkość roboczą podczas jazdy, zapewniając wyjątkowo dużą siłę uciągu, co jest znacznym ułatwieniem do prowadzenia harwestera w górzystym terenie, oraz sprawne przemieszczanie się na równinach.

 

Jak twierdzi producent, 1185 łączy wysoką wydajność z oszczędnością paliwa dzięki zastosowaniu zaawansowanych obwodów hydraulicznych. Dedykowane pompy zasilają napęd, głowicę, żuraw, wentylator i układ chłodzenia.

 

Żuraw wyposażony jest w wydajną i przyjazną dla użytkownika technologię ER® firmy Tigercat. Odpowiednie miejscowienie wysięgnika głównego wpływa korzystnie na dobrą widoczność po prawej stronie kabiny. Żuraw jest to bardzo prosta ale skuteczna konstrukcja. Maszynę możemy wyposażyć w jeden z jego rodzajów: wersję teleskopową albo typu paralel.

 

Ciekawie rozwiązano system nieograniczonego obrotu kabiny i żurawia, który umożliwia im ruch 360o dookoła własnej osi bez żadnych przeszkód.

 

Kabina jest przestronna z dobrą widocznością. Zakrzywiona szyba przednia odbija refleksy, przez co nie oślepiają one operatora. Fotel posiada pełną regulację, podgrzewanie oraz wentylację. Z maszyną możemy połączyć się przez system Bluetooth.

 

 

JH

Źródło: www.tigercat.com

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE