WBleasing
Technika leśna

Przyczepy KRPAN - solidnie zaprojektowane

Dodano: 21.07.2020

Przyczepy leśne z żurawiem to drugi, po wciągarkach, flagowy produkt marki Krpan. W ofercie Słoweńskiego producenta są modele GP z żurawiami GD.

 

 

Przedsiębiorstwo Krpan działa od 1977 roku, firma specjalizuje się w produkcji wciągarek leśnych, ale w jej ofercie są również inne maszyny, w tym przyczepy leśne z żurawiem.

 

W Polsce dostępne są trzy modele GP z żurawiami GD – GP 8 D, GP 10 D oraz GP 12 D.

 

Czym się wyróżniają na tle konkurencji?

 

Wytrzymałe i trwałe

Maszyny posiadają dwururową konstrukcję podwozia o zwiększonej wytrzymałości na skręcanie oraz opatentowane, hydraulicznie przesuwane podwozie ze zmianą środka ciężkości. Przy pustej przyczepie lub nawet przy maksymalnym obciążeniu podczas transportu, środek ciężkości i ciężar ładunku na przyczepie można regulować, dzięki czemu obciążenie ciągnika jest zoptymalizowane. Wszystko odbywa się z kabiny ciągnika bez użycia narzędzi. Dyszel sterowany może być przesuwany przez dwa cylindry hydrauliczne pod kątem 40 stopni w obie strony.

 

Przyczepa jest standardowo wyposażona w hamulce hydrauliczne na wszystkie 4 koła, opcjonalnie hamulce pneumatyczne, chowane światła LED, ciśnieniowy licznik godzin roboczych oraz wygodne, składane stoisko z nośnikiem dźwigni sterujących, konsolą i pokrywą, które można opcjonalnie doposażyć w siedzisko typu „Hochsitz”. 18-warstwowe opony wysokiej jakości marki BKT są montowane na kołach ze wzmocnionymi krawędziami obręczy i zabezpieczeniem zaworów. Tak solidne ogumienie zapewnia lepsza stabilność, zwłaszcza w śliskim i stromym terenie oraz łatwiejsze pokonywanie przeszkód. Rozszerzenie obszaru załadunku jest standardowe i ładuje dłuższe ładunki. Żuraw Krpan posiada własny układ hydrauliczny i zbiornik z dużą ilością oleju, a żeliwna pompa o niskim poziomie hałasu zapewnia cichą pracę, bez potrzeby konserwacji.

 

Krpan umożliwia kilka wariantów sterowania żurawiem – mechaniczne EURO-sterowanie, hydrauliczne lub elektryczne sterowanie joystickiem czy też sterowanie zdalne ELCA BRAVO. Konstrukcja pokryta jest stalą drobnoziarnistą szwedzkiego producenta Ssab. Ładowność przyczep Krpan bez przedłużenia waha się od 8,64 m3 do 11, 6 m3, a z przedłużeniem od 10,5 m do aż 13,7 m. Nośność w zależności od modelu to od 8000 do 12000 kg. Długość nakładania to od 3700 mm w modelu GP 8 D, do 5095 mm w modelu GP 12 D. Dodatkowe wyposażenie przyczep stanowi pojemnik na biomasę, platforma do bel czy nasadka do bali silo, natomiast dźwig leśny możemy uzupełnić o dodatkowe światła LED czy hydrauliczną wciągarkę.

 

Wciągarki, przyczepy i nie tylko

Krpan to słoweńskie przedsiębiorstwo, które posiada ponad 40-letnie doświadczenie w produkcji maszyn leśnych. Obok głównego produktu marki – wciągarek leśnych – w asortymencie znajdują się również hydrauliczne łuparki do drewna, skrzynie ładunkowe do traktorów, piły tarczowe z taśmami, pakowarki czy chwytaki do drewna, przyczepy leśne z żurawiem oraz piło-łuparki.

 

Na wszystkie swoje maszyny Krpan udziela 3-letniej gwarancji. Produkty są solidne i zaprojektowane z myślą o trwałości. Główną przewagą konkurencyjną firmy jest kreatywność i wysoka jakość, własna produkcja większości podzespołów oraz zastosowanie stali drobnoziarnistej wiodących producentów.

 

Od 2020 roku Krpan ma nowego, jedynego importera swoich maszyn w Polsce – firmę z 15-letnim doświadczeniem w branży maszyn rolniczych, ogrodniczych, budowlanych i leśnych – Serafin P.U.H. z podkrakowskich Przybysławic.

 

Wraz z nowym dystrybutorem dostępne będą nowe usługi dla klientów Krpana, m.in. mobilny serwis, profesjonalne doradztwo i szkolenia z obsługi zakupionej maszyny czy łatwy dostęp do części, dzięki własnemu magazynowi w Polsce.

 

 

 

Materiał promocyjny

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE