stihl
Rakowski
Technika leśna

Rottne H8 teraz jeszcze lepszy!

Dodano: 19.05.2017

Rottne Industri prezentuje kolejną generację swojego kultowego już harwestera H8, czyli typowej maszyny do prac trzebieżowych. Nowa generacja posiada oznaczenie „D”

 

 

Nowy Rottne H8D posiada dobrze znane zawieszenia na ramionach wahadłowych, a także całkowicie nowy silnik i bezstopniową skrzynię biegów.

 

Nowa H8-ka odziedziczyła po poprzednikach wszystkie zalety, które teraz zostały uzupełnione, mówi Ronny Östling, menedżer w firmie Rottne Industri.

 

 

 

Rottne H8D ma wąskie i kompaktowe podwozie z systemem wahliwych ramion, które ułatwiają jazdę w trudnym terenie, a także wpływają na położenie środka ciężkości, przez co operator ma wpływ na stabilność maszyny.

 

Zamontowana w H8D bezstopniowa, automatyczna skrzynia biegów zapewnia wszechstronne działanie podczas pracy z maksymalnym momentem obrotowym.

 

 

 

To zupełnie nowa maszyna w porównaniu do modelu H8B. Wszystko jest nowe lub zmodyfikowane. Przykładem jest nowa komora silnika. Obecnie mieści się w niej silnik FT4. Silnik i jego układ chłodzenia występuje również w forwarderze F11D Ponadto zmodyfikowany został cały układ hydrauliczny. Jest to ważny krok naprzód w stosunku do poprzedniej maszyny, wyjaśnia Christian Ohlin, kierownik projektu w firmie Rottne Industri.

 

Rottne H8D zostanie zaprezentowany na wystawie podczas targów Elmia Wood już w czerwcu tego roku. Pierwsze maszyny wyjadą z linii produkcyjnej w pierwszym kwartale 2018 r.

 

Poniżej dane techniczne maszyny:

 

JH

Źródło: www.rottne.com

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE