mdl witkowski
Technika leśna

Sadzarka Startlas - trafiona inwestycja

Dodano: 21.12.2020

Wygrać przetarg, znaleźć i utrzymać pracowników, no i wypracować jeszcze zysk – to problem każdego przedsiębiorcy leśnego. W poszukiwaniu „złotego środka” dla biznesowego sukcesu warto przemyśleć zakup sadzarki STARTLAS, która gwarantuje zwiększenie wydajności pracy i szybki zwrot poniesionych kosztów.

 

 

STARTLAS to rodzinna firma, której głównym udziałowcem jest inż. leśnik Mariusz Blumkowski. Kilka lat temu na potrzeby firmy skonstruował własną sadzarkę, a kiedy uznał, że produkt jest udany, rozpoczął jej produkcję.

 

Pomysł okazał się sukcesem – w ostatnich latach sprzedawano już blisko 40 szt. maszynw sezonie. – Jest to zasługa przemyślanej konstrukcji i rozsądnej ceny, pozwalającej na spłatę sadzarki w ciągu jednego sezonu – podkreśla Mariusz Blumkowski. Sadzarka STARTLAS jest ciągle najtańsza na rynku,uzyskano to za sprawą sprzedaży bezpośredniej i produkcji seryjnej ograniczającej koszty.

 

Sensowna inwestycja

Sadzarki STARTLAS, sadząc ok. 8 tys. sadzonek podczas 8-godzinnego dnia pracy, zastępują pracę kilkunasty pracowników. Docenią to przedsiębiorcy, którzy mają spore problemy z ich znalezieniem. Przy tym maszyna ułatwia pracę – jako jedyna z sadzarek sprzedawanych w Polsce, posiada w całości przezroczysty dach. Opcjonalnie można ją fabrycznie wyposażyć w dwie kamery przemysłowe i siedmiocalowy monitor.

 

Maszyny potrafią sadzićbardzo zróżnicowane rodzaje sadzonek – jedno-, wielolatki iglaste oraz liściaste, a także sadzonki z tzw. kontenerówki, dzięki unikatowemu systemowi podtrzymywania bryłki korzeniowej. Gumowe chwytaki łapek doskonale sadzą sadzonki różnej wielkości od kilkucentymetrowej sosny po kilkudziesięciocentymetrowe dęby.  

 

Ustawiając właściwie sadzarkę można skutecznie kontrolować: więźbę, wysokość sadzenia i docisk gleby.

 

Głębokość wykonanej bruzdy do 35 cm, szerokość 10 cm. Z powodzeniem można sadzić sadzonki z rozbudowanym systemem korzeniowym i nawet dużą kontenerówkę. Sadzarka sprawnie sadzi zarówno na piaskach, jak i na glebach ścisłych. Elementem przygotowania gleby, sprzyjającym jej pracy, jest pogłębienie bruzd.

 

Firma rozpoczęła także produkcję własnego pogłębiacza, który można łatwo połączyć z sadzarką.

 

– Stworzyliśmy niepowtarzalny w leśnictwie zespół maszyn tj. połączenie ciągnika, pogłębiacza i sadzarki w jedną całość. Możemy nim sadzić na trudnych powierzchniachbez uprzednio zastosowanego pogłębiacza, a nawet na terenach bez kompletnie przygotowanej gleby, ciężkich z obficie poprzerastanymi korzeniami – wylicza Mariusz Blumkowski.

 

Pokazy w lasach

By przybliżyć leśnikom i przedsiębiorcom leśnym temat sadzenia mechanicznego oraz zaprezentować swoją sadzarkę, firma STARTLAS zorganizowała w ostatnim roku kilkanaście pokazów w lasach niemal całej Polski. Sadzarka została wysoko oceniona za swoją wszechstronność, jakość sadzenia, a firma za cenę maszyny i dociekliwość, wręcz upór w rozwiązywaniu najdrobniejszych problemów w procesie sadzenia.

 

Przedsiębiorstwo jest gotowe nadal organizować pokazy, rozwiewając wszelkie wątpliwości co do zasadności stosowania tego rodzaju sprzętu, a także przekonując przedsiębiorców leśnych do ekonomicznego sensu zakupu sadzarki STARTLAS.

 

 

 

Materiał promocyjny

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE