husqvarna
proml
Technika leśna

Samoróbki na Elmii Wood

Dodano: 10.05.2017

Co robią firmy, którym nie odpowiada aktualna oferta maszyn leśnych? Budują je sami - odpowiada szwajcarska rodzina Widmer, która zaprezentuje forwarder własnej konstrukcji na targach Elmia Wood, które odbędą się już w czerwcu, w Szwecji.

 

 

"Nasz ojciec pracował w lesie przez pięćdziesiąt lat i wiedział, czego chce", mówi Elias Widmer.

Wraz ze swoimi braćmi: Sebastianem i Joachimem, Elias pracuje w firmie, która produkuje małe forwardery gąsienicowe.

 

Naszym zdaniem wygląd ich maszyn oraz funkcje przypominają w dużym stopniu niektóre maszyny seryjne, znane na rynku leśnym..

"Różnica polega na tym, że nasze maszyny posiadają wyższą jakość materiałów, z których powstała konstrukcja. Nasz ojciec był zirytowany, że jego maszyny ciągle się niszczą. Wybraliśmy więc trochę droższe materiały, które znacznie wpłynęły na żywotność maszyny", mówi Elias.

Firma wchodzi obecnie na arenę międzynarodową i zaprezentuje swoją działalność na największych na świecie targach leśnych, Elmia Wood.

"Przedstawiamy prototyp forwardera gąsienicowego nowej generacji", mówi Elias. "Dla nas oczywiste jest, że organizujemy światową premierę, w której spotkamy specjalistów z branży leśnej".

Niezależnie od tego, czy maszyna zostanie zauważona czy nie, Elias Widmer i jego bracia mają nadzieję, że ich wysoka jakość będzie doceniana w kolebce maszynowego pozyskania drewna, którym jest Szwecja.

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE