utech
Technika leśna

Sampo poszerza gamę swoich modeli

Dodano: 29.08.2018

Sampo-Rosenlew rozszerza swoje portfolio o kolejne modele harwestera i forwardera, których premiera odbędzie się na targach FinnMetko. Targi te odbywają się w Finlandii w dniach 30.08 - 1.09. br.

 

 

Na targach FinnMetko zostanie zaprezentowany harwester Sampo H86 w wersji ośmiokołowej.

 

Na jego wyposażeniu znajdzie się żuraw Mesera 240H o udźwigu do 1,5 tony na pełnym wysięgu (11m). Oprócz tego do zestawu należeć będzie głowica Kesla 27RH o maksymalnej średnicy cięcia 78 cm i o masie 1290 kg.

 

 

 

Harwester posiada także obrotową kabinę, czego w poprzednich modelach nie było.

 

Drugą nowością od Sampo będzie nowy forwarder o nazwie F68 (zdj. główne, u góry). Maszyna ta będzie w stanie pomieścić najprawdopodobniej 15 ton drewna (sama waży ok. 18 ton). Ciekawostką tego modelu będzie także obrotowa kabina!

Żuraw w modelu FR68 to także  Mesera, która nosi nazwę 92F. Jest to składany dźwig o zasięgu do 10 metrów, podnoszący nieco ponad 1,1 tony na ośmiu metrach.

Silnik forwardera ma generować moc 170kW.

 

Jest także trzecia nowość. Forwarder FR48, który został zbudowany najprawdopodobniej jako większy brat modelu FR28. Jego ładowność wynosi 12 ton, Nie posiada on obrotowej kabiny.

 

 

Dwie pierwsze maszyny (z obrotowymi kabinami) zostały wyprodukowane na bazie maszyn Logman, które Sampo przejęło w 2017 roku.

 

 

Więcej szczegółów wkrótce!

 

 

Źródło i zdj.: Skogsforum.se, forstpraxis.de

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE