stihl
Rakowski
Technika leśna

Silvatec bankrutem

Dodano: 25.07.2017

Bankructwo firmy ogłosił duński sąd w Aalborg, po ośmiu latach kryzysu w firmie i kilku próbach restrukturyzacji zakładu.

 

 

Ostatnia trwała od początku roku, a jej celem była sprzedaż całości albo części przedsiębiorstwa. Niestety nie udało się znaleźć żadnego inwestora.

 

Jak podaje Flemming Bastholm, kurator ds. sprzedaży firmy Silvatec, zgłosiło się kilka zainteresowanych podmiotów, które wyraziły zainteresowanie ofertą ale niestety nikt ostatecznie się nie zdecydował na inwestycję. – Pracowaliśmy intensywnie nad rekonstrukcją i próbą sprzedaży wszystkich lub znacznych części przedsiębiorstwa Silvatec, ale niestety musieliśmy zrezygnować ze względu na bardzo ograniczony czas, jaki został wyznaczony na przeprowadzenie zmian – tłumaczy Bastholm. – Zabrakło także zdecydowanych decyzji ze strony inwestorów. Niektórzy zapoznali się z ofertą, oglądali zakład, a następnie wycofali się z negocjacji – mówi.

 

Wniosek o ogłoszenie upadłości wpłynął do sądu na początku kwietnia br.

 

Jednym z głównych wyzwań dla inwestorów było to, że chociaż Silvatec posiada kilka produktów w swoim portfolio, potrzebują one unowocześnienia i doinwestowania. – Jest to proces długofalowy, który nie przynosi od razu zysku, a to może odstraszać potencjalnych nabywców – podsumowuje Bastholm.

 

Źródło: www. http://landbrugsavisen.dk

 

JH

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE