stihl
bmf - agromet
Technika leśna

Sprzedaż forwarderów w Szwecji w pierwszej połowie br.

Dodano: 15.07.2019

Portal Forestry.com podał dane Szwedzkiej Agencji Transportu dotyczące sprzedaży forwarderów w Szwecji w pierwszej połowie 2019 roku. No i mamy tutaj niemałe zaskoczenie.

 

 

Od 2014 roku na czele sprzedawanych marek był John Deere – aż do teraz. Aktualnie najlepiej sprzedającą się marką forwarderów w Szwecji jest Komatsu. Czerwona marka posiada 32,5% udziałów w rynku – sprzedała 55 sztuk swoich maszyn.

 

Drugi jest dotychczasowy lider - John Deere, z wynikiem 30,2% (51 sztuk). Na podium znalazło się również Ponsse, z wynikiem 14,8% (25 szt.). Kolejne marki są przedstawione w poniższej tabeli:

Wynik Komatsu jest aż o ponad 8% lepszy od porównywalnego okresu w zeszłym roku. Wówczas marka posiadała 24,4% udziałów, sprzedając 31 swoich maszyn. John Deere, ówczesny lider rynku posiadał 38% (44 maszyny, aktualnie spadek o 7,8%), a Ponsse 15% (17 maszyn, podobny udział w rynku do aktualnego okresu). Warto jednak zauważyć, że w tym roku Szwedzi kupują więcej maszyn (mówiąc o sprzedanych sztukach), niż to było w roku ubiegłym.

 

Najbardziej popularnymi modelami w sprzedaży jest John Deere 1510G (18 szt.), na drugim miejscu Komatsu 895 (16 szt.). Trzecie miejsce ex aequo zajmuje John Deere 1910G oraz Komatsu 855.

 

Obecnie dziewięć różnych marek walczy o swoje udziały w rynku, a dwa z nich, Ponsse i Sampo-Rosenlew, ogłosiły, że mają wyższe ambicje niż pokazują powyższe dane. Ponsse buduje, krok po kroku, silną sieć usług i wsparcia w Szwecji. Sampo-Rosenlew rozwija gamę oferowanych modeli. Rozwój sytuacji oczywiście będziemy monitorowali.

 

 

 

Źródło: forestry.com

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE