serafin
Technika leśna

Supersoil - maszyna rozwiązująca problemy od krzewów po osuwiska

Dodano: 26.05.2020

SUPERSOIL to maszyna, której nie straszne jest ściółkowanie i mielenie każdego rodzaju gleby. Jedna z nich działa, aby przywrócić do życia szwajcarską dolinę, którą w 2017 roku nawiedziło ogromne osuwisko.

 

Ludzka tragedia

Szwajcaria, 23 sierpnia 2017 roku, kanton Ticino. W jednej chwili z gór Pizzo Cengalo spada trzy miliony metrów sześciennych skały, które uderzając w lodowiec poniżej tworzy niepowstrzymaną masę gruzu i lodu. Masa ta uderza w wioskę Bondo. Osiem osób zaginionych, których nie odnaleziono do tej pory i straty sięgające 35 milionów euro.

 

Ludzki dramat i zniszczone przez osuwisko tereny uprawne, których zaleczenie i naprawienie to bardzo trudne zadanie, ale konieczne do przywrócenia w miarę normalnego życia, gospodarki i ekonomii tej doliny.

 

Interwencja profesjonalnego sprzętu

" - Musieliśmy interweniować. Dysponujemy wysokiej jakości, niezawodnym i zaawansowanym technologicznie sprzętem", mówi Joachim Flura, pracujący w dolinie nad usunięciem materiału i ponownym urolnieniem ziemi.

 

 

 

Seppi SUPERSOIL podłączony do ciągnika Fendt 936 ma za zadanie przekształcenie czterech hektarów pokrytych skałami gruntów w nowe miejsce, z odpowiednim bilansem wodnym, gotowe do przyjęcia warstwy próchnicy i powrotu do pierwotnego sposobu użytkowania.

 

" – Swoje zadanie wykonuje bardzo dobrze i dokładnie. Granitowe skały są stopniowo rozdrabniane z frakcji ok. 20 cm do 4-5 cm", mówi Flura.

 

SUPERSOIL może rozdrabniać skały nawet o średnicach 40 cm. Umożliwia to nóż wykonany z materiałów odpornych na zużycie, ramię z wymiennymi płytami i nowej generacji rotor, wyposażony w narzędzia SUPER MONO PROTECT i SUPER MONO EXTREME z wkładkami z węglika wolframu i specjalnymi stalami o wysokiej wytrzymałości.

 

System ADAM™

System ADAM™ moduluje przystawkę odbioru mocy na różne sposoby, dzięki czemu maszyna jest bardzo zwinna. Umożliwia on również hydrauliczne pochylenie rotora bez zmiany położenia całej maszyny. Rozwiązanie to zapewnia dopasowanie do podłoża elementu roboczego. W ten sposób wał ciągnika i przystawka odbioru mocy są chronione przed naprężeniami powodowanymi przez nierówny grunt.

 

 

 

" - Po ponownym pokryciu gruntu humusem wykonamy przejazd maszyną SUPERSOIL, aby już ostatecznie zmieszać wierzchnią warstwę gleby", mówi Flura.

 

" - W ciągu trzech miesięcy intensywnego użytkowania tego mulczera jestem zdumiony, jak mało zużywają się jego podzespoły i jak łatwo się go serwisuje, dodaje.

 

" - Współpracuję z Seppi od ponad dziesięciu lat i muszę powiedzieć, że nie tylko zawsze znajdowałem najwyższą jakość i niezawodność usług, ale także, że za każdym razem, gdy zwracałem się do firmy z prośbą o pomoc, byłem doskonale zrozumiany i bardzo miło przyjęty. Pracujemy w stosunkowo małym regionie, dla nas niezbędna jest najlepsza maszyna o największej funkcjonalności na rynku. To nam daje SUPERSOIL od Seppi",  podsumowuje Flura.

 

 

Artykuł promocyjny

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE