serafin
Technika leśna

Symulator Ponsse nowej generacji

Dodano: 18.02.2021

Ponsse unowocześnia gamę swoich symulatorów. Ponsse Full Simulator, to pełnozakresowe urządzenie do treningu operatorów maszyn leśnych. Stwarza ono warunki realistycznego środowiska, które oddaje szczegółowa grafika.

 

 

Samo urządzenie opiera się na oprogramowaniu Opti, znanego z maszyn leśnych Ponsse, trzech dużych ekranach (55 cali) symulujących kabinę, fotela operatora, oraz kompletnego sterowania. 

 

Oprócz tego, dostępne są także symulatory basic oraz compact – mniejsze, bardziej mobilne, ale także gwarantujące szeroki zakres treningów.

 

- Nowy symulator Ponsse Full Simulator reprezentuje całkowicie nową technologię cyfrową, która sprawia, że ​​trening na symulatorze jest płynny i przyjemny. Szczegółowa i realistyczna grafika sprawia, że ​​środowisko treningowe sprawia wrażenie prawdziwego lasu” - mówi Jussi Jurvanen, specjalista ds. symulatorów w Ponsse Plc.

 

- Sim Trainer, system zarządzania szkoleniam, składa się z różnych poziomów rozwoju w miarę zdobywania nowych umiejętności i uczy bezpiecznych, efektywnych i produktywnych sposobów obsługi maszyny leśnej, nawet na pierwszych etapach szkolenia – kontynuuje Jurvanen.

 

Urządzenia umożliwiają ćwiczenie rzeczywistych zadań związanych z pozyskaniem drewna, wykonywanie różnych ćwiczeń poprawiających koordynację ruchową i sterowanie maszyną. Na symulatorze można również ćwiczyć obsługę forwarderów.

 

 

 

 

Źródło: ponsse.com

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE