prime leasing
Technika leśna

System MaxiVision

Dodano: 21.06.2019

MaxiVision to całkowicie nowe narzędzie dla operatorów maszyn Komatsu.

 

 

Pomaga ono w wizualizacji powierzchni roboczej, warunków terenowych, a także znajdujących się tam sortymentów.

 

Różne mapy w aplikacji i wyświetlane dane umożliwiają zaplanowanie wydajnej pracy. Całość oparta jest na tzw. „chmurze”, aktualizacje pojawiają się w czasie rzeczywistym, a wszelkie wprowadzane zmiany są natychmiast widoczne na ekranie w kabinie.

 

Dzięki MaxiVision operator może połączyć mapy danego obszaru z najnowszymi danymi o warunkach terenowych oraz jednocześnie zobaczyć zarówno własne dane produkcyjne, jak i dane swoich współpracowników, pracujących na tej samej powierzchni.

 

W praktyce oznacza to, że operator harwestera może uprościć pracę operatorowi forwardera, poprzez zaplanowanie dróg dojazdowych, szlaków zrywkowych i wiele innych. Z kolei operator forwardera może zobaczyć pakiety sortymentów na każdej działce roboczej, co ułatwia optymalizację procesu zrywki i wywozu drewna. Unikamy zbędnych przejazdów maszyną.

 

Usługa MaxiVision także ułatwia komunikację między operatorami. Mogą oni wysyłać wiadomości do siebie nawzajem lub przekazywać informacje zaznaczając poszczególne obszary na mapie.

 

 

Źródło: komatsuforest.com

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE