husqvarna
Technika leśna

System Opti 8 w maszynach Ponsse

Dodano: 22.09.2020

Ponsse Opti 8 to nowoczesny komputer z ekranem dotykowym przeznaczony do maszyn leśnych Ponsse. Duży wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości, wysoka ergonomia w kabinie i responsywność to czynniki, które poprawiają warunki pracy operatorów maszyn leśnych.

 

 

Nowy komputer Opti 8 oferuje więcej mocy i pamięci niż poprzednia wersja. Pojemność dysku twardego została podwojona, aby zapewnić sprawne działanie aplikacji.

 

„Konstrukcja komputera Ponsse Opti 8 skupia się przede wszystkim na jego zastosowaniu w wymagającym środowisku maszyn leśnych. Komputer został opracowany przez firmę Ponsse we współpracy z firmą technologiczną Grupy Epec. Komputery Opti 8 są produkowane w zakładzie produkcyjnym Epec w Seinäjoki ”, mówi Markku Savolainen, menedżer produktu Ponsse Plc ds. Automatyzacji sprzętu.

 

„Opti 8 pozwala nam uczynić systemy sterowania maszyn leśnych PONSSE bardziej przyjaznymi dla użytkownika niż dotychczas”, mówi Savolainen.

 

Komputer Opti 8 będzie standardem w harwesterach i forwarderach PONSSE od początku 2021 roku.

 

Ponsse jest aktywnym twórcą systemów informatycznych dla maszyn leśnych. Asortyment produktów Ponsse Opti obejmuje systemy sterowania maszynami i urządzenia pomiarowe m.in. do harwesterów i forwarderów.

 

Epec Oy to dostawca systemów, który specjalizuje się w inteligentnych systemach sterowania maszynami i zaawansowanej elektronice do maszyn. Firma Epec Oy jest odpowiedzialna za planowanie produkcji i produkcję komputera Opti 8. Epec Oy jest spółką zależną Ponsse Plc.

 

 

 

Źródło: Ponsse

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE