stihl
Rakowski
Technika leśna

Terri po raz pierwszy na kołach

Dodano: 26.07.2017

Szwedzka firma Terri od swojego początku (czyli od 1972 roku) znana była z produkcji małych maszyn leśnych na gąsienicach. W tym roku przyszedł czas na pewne zmiany.

 

 

Na targach Elmia Wood firma ta zaprezentowała model Terri 34c – pierwszą maszynę w swojej gamie z podwoziem kołowym, jako wyposażenie opcjonalne.

 

- Terri 34c to zwinny forwarder do pracy na mokrych terenach, o bardzo słabej nośności, mówi Hans Johansson, szef sprzedaży w Terri. Maszyna dzięki swojej konstrukcji zachowała bardzo duże możliwości trakcyjne, oraz cechuje się niską wartością nacisku kół na podłoże.

 

Dlaczego firma postanowiła produkować także maszyny na kołach?

 

Jak mówią konstruktorzy Terri, otrzymywali wiele głosów i pytań od zamawiających przedsiębiorców i pracujących operatorów na ten temat. To był podstawowy powód, dlaczego zdecydowano się na ten krok. Terri 34c to ośmiocylindrowy forwarder o szerokości 2,05 m, długości 6,7 m i o wadze 5,5 tony.

 

Osiem kół przyczynia się do komfortowej pracy i do redukcji zniszczeń gleby, poprzez mały nacisk kół na podłoże. Maszyna ma prześwit wynoszący 0,7 metra, a wózek bogie pod skrzynią ładunkową został przesunięty o 20 cm w celu optymalnego rozkładu ciężaru.

 

Dla kogo jest to maszyna?

 

– Terri 34c spełnia potrzebę wśród przedsiębiorców, którzy uzupełniają swoją flotę większych forwarderów tymi nieco mniejszymi, komentują przedstawiciele producenta.

 

 

 

JH

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE