oleje Klimowicz Neste
Technika leśna

Tigercat w Europie Wschodniej

Dodano: 05.03.2019

Kanadyjski Tigercat sprzedał już ponad 20 tys. leśnych na całym świecie, teraz chce poszerzyć swoją sieć dystrybucji w Polsce i w całej Europie Wschodniej.

 

 

Tigercat to prywatna korporacja z główną siedzibą w Brantford w prowincji Ontario. Kanadyjczycy oferują spory asortyment maszyn ścinkowo-układających: skidderów, ładowarek, harwesterów, forwarderów oraz głowic do ścinania i obróbki drewna. Swoje maszyny sprzedaje w 35 różnych krajach, ma dilerów m.in. we Francji, Szkocji, Szwecji i Rosji. Obecnie firma jest zainteresowana poprawą sieci dystrybucji w Europie Wschodniej. W tym celu poszukuje nowego dilera maszyn i części zamiennych na Polskę i Europę Wschodnią.

 

? Powinien mieć doświadczenie w pracy z maszynami w branży leśnej, budowlanej, wydobywczej lub rolniczej i być gotowy na nowe i ekscytujące przedsięwzięcie ? podkreśla Matt Roberts, menedżer od sprzedaży Tigercat w regionie Europy Wschodniej.

 

 

 

Debiut 726 

Swoją działalność Tigercat rozpoczął w 1992 roku. Niewielka grupa specjalistów, z dużym doświadczeniem w branży urządzeń do pozyskiwania drewna, połączyła siły z firmą MacDonald Steel z siedzibą w Cambridge Ontario. Nowy kontrahent zajmował się wytwarzaniem komponentów dla wielu znanych producentów urządzeń ruchomych. Właściciel i dyrektor generalny firmy ? Ken MacDonald dążył do stworzenia nowego przedsiębiorstwa, które bazowałoby na specjalistycznej wiedzy MacDonald Steel ? firmy zajmującej się projektowaniem i produkcją specjalnie zaprojektowanych urządzeń leśnych.

 

 

Specjaliści przeprowadzili badania terenowe w południowo-wschodnich Stanach Zjednoczonych, jednym z największych regionów produkujących drewno na świecie. Doświadczenie w terenie pokazało, że pomimo obecności sporej konkurencji, na rynku nie ma maszyny ścinkowo-układające do drzewa (eng. Feller Buncher), która spełniałaby oczekiwania klientów pod względem niezawodności mechanicznej i wytrzymałości.

 

Tak powstała maszyna ścinkowo-układająca Feller Buncher model 726. Był to rynkowy sukces ponieważ 726 gwarantowała dłuższą żywotność, większą wytrzymałość i sprawność niż maszyny konkurencji.

 

Stawiając na rozwój

Obecnie Tigercat oferuje maszyny wieloczynnościowe do zrębu całego drzewa i na określoną długość. Systemy harwesterowe oferowane przez Kanadyjczyków osiągają najniższy koszt produkcji za tonę, optymalizując wydajność, produktywność, ergonomię operatora i wpływ na środowisko. Urządzenia Tigercat znane są z wytrzymałości, trwałości i zdolności do pracy w trudnych warunkach. Wpływa na to doświadczenie w produkcji, jakość spawania i obróbki.

 

 

 

Firma inwestuje znaczne fundusze w rozwój oferty linii kołowych harwesterów, forwarderów i głowic harwesterowych na rynki europejskie. Przejęła kontrolę nad projektowaniem i produkcją szeregu kluczowych komponentów ? w tym osi i skrzyń biegów ? starając się dostarczyć części, które są w stanie wytrzymać dodatkowe naprężenia, towarzyszące wysokiej wydajności. Tigercat nadal dokonuje znacznych inwestycji w swoje zakłady produkcyjne m.in. w dziewięć zainstalowanych, zrobotyzowanych spawarek.

 

 

 

Firma ma jedenaście placówek w Kanadzie, jeden zakład w Hede w Szwecji, zajmujący się sprzedażą, serwisem i dystrybucją części zamiennych oraz duże centrum dystrybucji części w Ailey w stanie Georgia, USA.

 

Aby uzyskać więcej informacji o zostaniu dealerem maszyn Tigercat, skontaktuj się z Alexem Chornyym pod adresems achornyy@tigercat.com, + 1-519-753-1539 wew. 4296 lub Matt Roberts na mroberts@tigercat.com, + 1-519-753-1539 wew. 5300.

 

 

 

 

 

AK.

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE