FPK JG
Technika leśna

Valtry na każde zadanie

Dodano: 18.05.2020

Ciągniki Valtra spełniają oczekiwania zuli, którzy chcą maszyny wielofunkcyjnej – przy ich pomocy można prowadzić zrywkę, cięcia w ramach trzebieży, czy oczyszczać powierzchnię mulczerem.

 

 

Valtra produkuje ciągniki, które mają sprostać wyzwaniom stawianym przedsiębiorcom leśnym i innym użytkownikom. Stąd wszystkie modele powstają z myślą o swoim przeznaczeniu, a użycie ich w naprawdę trudnym terenie nie wiąże się z ryzykiem uszkodzenia. Jak dokładnie te maszyny są przystosowane do pracy w lesie?

 

Bez przeszkód

Najważniejsze dla zula są możliwości – a więc płynne poruszanie się nawet na grząskim gruncie czy stromych wzniesieniach. Dlatego projektanci Valtry wyposażyli modele do pracy w lesie w układ AutoTraction, pozwalający na jazdę bez użycia pedału sprzęgła. Nawet w najbardziej wymagających sytuacjach nie istnieje też ryzyko zgaśnięcia silnika.

 

Ciągnik potrzebuje mocnego, ale i ekonomicznego silnika. Dlatego Valtra wyposażyła swoje maszyny w motory marki AGCO Power (dawniej SISU/Valmet), cieszące się niesłabnącym uznaniem ze strony użytkowników.

 

O nieprzerwany dopływ mocy na potrzeby narzędzi roboczych dba pompa hydrauliczna o dużym przepływie. W seriach N i T instalowane są urządzenia reagujące na aktualne obciążenie, zapewniające przepływ nawet 200 litrów na minutę z odseparowanym od przekładni zbiornikiem oleju. Takie jednostki w zupełności wystarczą do bezproblemowej obsługi mulczera czy dźwigu załadunkowego.

 

 

Od razu do lasu

Przygotowanie ciągnika do pracy w lesie bywa trudne i wymagające dodatkowego nakładu finansowego. Nie w Valtrze! Wyposażenie leśne jest tu montowane już w fabryce, więc przedsiębiorca nie musi się o nic martwić. W zestawie otrzymamy więc odpowiednie ogumienie, wzmocniony, stalowy zbiornik paliwa oraz dolną osłonę podwozia, która w połączeniu z prześwitem nawet 55 centymetrów, gwarantuje swobodną i bezpieczną jazdę w każdym terenie.

 

Doskonale wiadomo, że zagrożenia podczas pracy między drzewami są o wiele większe niż te czyhające na operatora na przykład na polu uprawnym. Dlatego Valtra zadbała również o bezpieczeństwo osoby odpowiedzialnej za sterowanie ciągnikiem. Szyby są wykonane z poliwęglanu, a kabina SKYVIEW pozwoli na bezproblemową obserwację nie tylko otoczenia maszyny, ale również tego, co znajduje się nad nim. Dodatkowo, dzięki pomocy Studio Unlimited, każdy klient salonu Valtry może wybrać wyposażenie odpowiednie do swoich potrzeb. Wciągarki, dodatkowe osłony, oświetlenie robocze – wszystko przechodzi kontrolę jakości, zanim trafi do odbiorcy.

 

Nie można opisać Valtry bez poruszenia tematu, bardzo istotnego podczas pracy w lesie, układu jazdy tyłem – Twintrac. Dostępny w modelach o mocy od 105 do 405 KM, pozwala na uzyskanie niezwykle małego promienia skrętu i bardzo dużej precyzji prowadzenia maszyny. Przekłada się to również bezpośrednio na ekonomię, ponieważ operator nie musi wykonywać wielu niepotrzebnych manewrów!

 

 

Taki mały, taki duży

Gama modeli Valtry obejmuje serie F, A, N, T oraz S. Do pracy w warunkach leśnych nadają się już maszyny oznaczane literą A, dysponujące mocą 75 do 130 KM. Dla bardziej wymagających klientów przeznaczono linię N z maszynami o mocy od 115 do 201 KM, a do naprawdę trudnych zadań doskonale nada się seria T, w której najmocniejszy model posiada 271 KM. Z kolei seria S to najpotężniejsze maszyny, którym żadne zadanie nie będzie straszne. Wyposażone w układ elektronicznego sterowania hydrauliką i WOM, bezstopniową przekładnię AVT oraz dwie turbosprężarki, ciągniki o mocy nawet 405 KM poradzą sobie w lesie bez względu na wszystko.

 

Firma Valtra zatrudnia 2300 pracowników na całym świecie, każdego roku produkuje 18 000 indywidualnie dopasowanych ciągników w zakładach w Finlandii i Brazylii.

Właścicielem marki jest AGCO Corporation, amerykański producent maszyn rolniczych.

 

 

 

 

Artykuł promocyjny

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE