katalog 2023

STIHL Timbersports w Innsbrucku

Dodano: 23.11.2014

Tytuł Mistrza Świata otrzymał Jason Wynyard z Nowej Zelandii. Wicemistrzem został Martin Komarek z Czech, a trzecie miejsce zajął Brad Delosa z Australii. Polacy za to z kilkoma rekordami kraju.

W dniach 14-15 listopada 2014 roku w Hali Olimpijskiej w Innsbrucku (Austria) rozegrane zostały Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Świata STIHL TIMBERSPORTS Series. W zawodach wzięło udział ponad 100 zawodników z 21 krajów z całego świata.
Polskę reprezentowała 5-osobowa drużyna, której wszyscy członkowie należą do Ochotniczych Straży Pożarnych. W eliminacjach do finałów Indywidualnych Mistrzostw Świata wystąpił aktualny Mistrz Polski, Arkadiusz Drozdek. W Drużynowych Mistrzostwach Świata wystartowali: Arkadiusz Drozdek, Jacek Groenwald, Marcin Juskowski, Krystian Kaczmarek i Krzysztof Majewski.

Czwartkowe eliminacje znakomicie rozpoczął Arkadiusz Drozdek. Już w pierwszej konkurencji Underhand Chop, wynikiem 20,88 sek. ustanowił nowy rekord Polski. Po dwóch startach był liderem i wówczas wydawało się, że bez problemu znajdzie się w pierwszej piątce zawodników, która uzyska kwalifikacje do sobotniego finału. Ale kolejne starty nie były już tak udane. Decydującą okazała się być ostatnia konkurencja ? Hot Saw. Niestety, potężna pilarka pozostała głucha na podejmowane próby jej uruchomienia i zgodnie z regulaminem zawodów nasz zawodnik za tę konkurencję zdobył 0 punktów. Ostatecznie uplasował się na 7 pozycji i nie zakwalifikował się do finału.Czwartkowe eliminacje znakomicie rozpoczął Arkadiusz Drozdek. Już w pierwszej konkurencji Underhand Chop, wynikiem 20,88 sek. ustanowił nowy rekord Polski. Po dwóch startach był liderem i wówczas wydawało się, że bez problemu znajdzie się w pierwszej piątce zawodników, która uzyska kwalifikacje do sobotniego finału. Ale kolejne starty nie były już tak udane. Decydującą okazała się być ostatnia konkurencja ? Hot Saw. Niestety, potężna pilarka pozostała głucha na podejmowane próby jej uruchomienia i zgodnie z regulaminem zawodów nasz zawodnik za tę konkurencję zdobył 0 punktów. Ostatecznie uplasował się na 7 pozycji i nie zakwalifikował się do finału.

Więcej informacji na stronie firmy STIHL.