Kirdzik
Goń złodzieja

Złodziei wciąż nie brakuje

Dodano: 05.02.2016

Drewno jest kradzione nie tylko z lasu...

 

W Klecewie (KWP Gdańsk) zatrzymano mężczyznę odpowiedzialnego za kradzież drewna. Nie była to jednak typowa sytuacja, ponieważ surowiec skradziono... Z pomieszczenia gospodarczego. Za sam zabór mienia grozi 39-latkowi do 5 lat więzienia, ale za kradzież z włamaniem już do 10 lat. Do zdarzenia doszło w nocy z 8 na 9 stycznia tego roku. 

 

Tymczasem w rezerwacie Ławice Kępińskie na brzegu Wisły w granicach Białołęki, Jabłonny i Łomianek zrobiono zdjęcie samochodu osobowego jadącego z miejsca prawdopodobnie nielegalnej wycinki - miało to miejsce 8 stycznia. Sprawa została skierowana do radnego Marcina Korowaja, a następnie do policji. Postępowanie jest w toku, ale na chwilę obecną nie widać zakończenia sprawy. Jak mówi Korowaj, ludzie są coraz bardziej wyczuleni na podobne sytuacje i coraz rzadziej przechodzą obok wandalizmu i kradzieży obojętnie. Pozostaje mieć nadzieję, że nielegalną wycinkę w rezerwacie uda się szybko zakończyć. 

 

Niedawno podawaliśmy informacje na temat złodzieja drewna z Kalinowa, którego wyśledzono dzięki nowoczesnej technologii znaczenia drewna. Leśnicy z tamtych regionów przypominają, że w roku 2016 ceny drewna spadły - może zatem warto zainteresować się kupnem, zamiast wywozić na własną rękę? Szczególnie, kiedy do pomocy Straż Leśna ma już nie tylko fotopułapki i lokalne społeczności...

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE