oleje Klimowicz Neste
Informacje

Coraz mniej zuli chce odejść

Dodano: 18.01.2024

Już tylko 44 proc. przedsiębiorców leśnych myśli o odejściu z branży - wskazuje sondaż GAZETY LEŚNEJ.

 

GAZETA LEŚNA zorganizowała wśród prenumeratorów ankietę, która miała na celu ocenę sytuacji na rynku usług leśnych z perspektywy przedsiębiorców leśnych. Zgodnie z badaniem, coraz mniej zuli planuje odejście z branży.

 

 

Większość osób, które wzięły udział w badaniu prowadzi przedsiębiorstwo o średnich przychodach, z długim stażem na rynku. 41 proc. ankietowanych ma działalność od ponad 20 lat, a 33 proc. dłużej niż 10 lat. 38 proc. ma roczny obrót między 1 – 3 mln zł. Dla porównania w sondażu na temat kryzysu branży leśnej, który przeprowadziliśmy wśród naszych prenumeratorów jesienią 2021, firm z takim przychodem było tylko 26 proc.

 

Kondycja firm leśnych zatem poprawia się. W ocenie ankietowanych od 2018 roku jest ona lepsza lub przynajmniej się nie zmieniła – tak odpowiedziało 63 proc. ankietowanych. Tych, którzy uznają ją za gorszą lub dużo gorszą jest 37 proc. W poprzednim sondażu o kiepskiej kondycji swojego biznesu mówiło aż 78 proc. respondentów. Wówczas aż 73 proc. uczestników badania rozważało stopniowe odejście z branży leśnej, dziś myśli o tym już mniej ankietowanych, bo 44 proc. – wciąż jednak jest to sporo, jednak więcej jest tych, którzy chcą zostać w branży lub firmę rozwijać.

 

Źródło: ankieta przeprowadzona przez GAZETĘ LEŚNĄ

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE