oleje Klimowicz Neste
Informacje

Drwale do egzaminów?

Dodano: 05.12.2023

"Zul teczkowy to jest zło" – mówił Wiesław Krzewina, niegdyś zastępca dyrektora generalnego LP, a dziś dyrektor LZD Murowana Goślina.

 

Takie opinie przewijały się w rozmowach, jakie przeprowadził on z pracownikami LP i przedsiębiorcami leśnymi na temat współpracy pomiędzy tymi stronami.

 

Przetargi organizowane przez RDLP wspólnie dla wielu nadleśnictw, taki system wprowadziła już w poprzednim roku RDLP w Szczecinie. Opowiadał o tym Hubert Kowalczyk, zastępca dyrektora w Szczecinie. Być może rozwiązanie to zostanie w przyszłości zastosowane też w innych dyrekcjach LP. 

 

"Już niedługo wszyscy nowi, nabywający uprawnienia, drwale w Polsce będą być może musieli zdać egzamin w ramach Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji" - mówił Tomasz Majerowski z Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. Ale to projekt na przyszłość, najpierw Ministerstwo Klimatu i Środowiska chce przeprowadzić pilotaż w technikach leśnych. 

 

Konferencja Współpraca Lasy Państwowe – Przedsiębiorstwa Leśne – ocena i perspektywy na przyszłość trwa w Olsztynie w dniach 5-6 grudnia 2023 r.

 

Organizatorem jest Katedra Leśnictwa i Ekologii Lasu, Wydział Rolnictwa i Leśnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, współorganizatorami: Polski Związek Pracodawców Leśnych i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie. Patronat medialny sprawuje portal FIRMYLESNE.pl.

 

Konferencja trwa do 6 grudnia, pełna relacja w najbliższej GAZECIE LEŚNEJ.

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE