mdl witkowski
Informacje

Lasy Narodowe

Dodano: 01.07.2021

Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze utworzyła nowy projekt pt "Lasy Narodowe".

 

Projekt zakłada że część lasów trzeba wyłączyć z gospodarki surowcowej i oddać je ludziom i przyrodzie. 

 

Jak podaje Fundacja, "Unijna Strategia Bioróżnorodności 2030 zakłada ochronę większych obszarów Europy, w tym 10% obszaru lądów w ochronie ścisłej. Łatwo obliczyć, że w naszym kraju musi to oznaczać przynajmniej 20% powierzchni lasów.Tymczasem w Polsce brak jest strategii zarządzania lasami publicznymi, są tylko chaotyczne próby utrzymania status quo. Wszystkie programy dotyczą firmy PGL LP, a nie leśnictwa w Polsce. Prawie gotowy Narodowy Program Leśny wyrzucono do kosza. Taki stan rzeczy jest nie do usprawiedliwienia.
Co można zatem zrobić teraz? Trzeba zacząć tworzyć Lasy Narodowe: z nich powinni wyjść pilarze, wyjechać harvestery. Niech to będzie około 1/5 polskich lasów! W olbrzymiej większości to nie będą parki narodowe i rezerwaty, ale lasy dla ludzi i przyrody. W ten sposób zrealizujemy cele Strategii Bioróżnorodności.
Nie chcemy likwidacji Lasów Państwowych; nie chcemy ich prywatyzacji. Chcemy ustanowienia prawdziwej kontroli społecznej nad częścią obszarów przez LP administrowanych."

 

Więcej szczegółów znajdziecie pod adresem: https://lasynarodowe.pl/

 

 

 

 

 
Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE