Utech
Informacje

Leśnik - zawód przyszłości

Dodano: 18.01.2024

W Olsztynie odbyła się konferencja "Rynek Pracy dla Leśnika".

 

Arborysta, naczelnik kadr, przedsiębiorca leśny – o tym jak zdobyć te zawody i inne leśne specjalizacje dowiedzieli się studenci kierunków leśnych z całej Polski, podczas konferencji „Rynek pracy dla leśnika". Wydarzenie, które już po raz drugi zorganizowali studenci Leśnictwa UWM w Olsztynie, odbyło się 12 i 13 stycznia 2024 roku.

 

 

Wzięło w nim udział stu trzydziestu uczestników i dwudziestu prelegentów. „Rynek pracy dla leśnika" był okazją do poznania różnych ścieżek kariery zawodowej w branży leśnej.  Konferencja obejmowała liczne prelekcje oraz panele dyskusyjne. W trakcie trwania wydarzenia poznano perspektywy zatrudnienia m.in. w Lasach Państwowych, branży drzewnej (Ikea oraz N.E.T. WOOD), parku krajobrazowym, a także narodowym i wielu innych.

 

 

Swoje prezentacje mieli dla przykładu  Zdobysław Czarnowski, leśnik i współautor kanału LP na youtubie oraz Rafał Jajor, redaktor naczelny GAZETY LEŚNEJ, który prowadził również warsztaty dziennikarskie „Jak pisać o lesie".

 

Kierownik Katedry Leśnictwa i Ekologii Lasu, prof. Jakub Borkowski, przybliżył program studiów na drugim stopniu leśnictwa, zachęcając uczestników konferencji do ich podjęcia.

 

 

Patronat medialny miała GAZETA LEŚNA i FIRMYLESNE.pl.

Roksana Kaszewska

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE