pko leasing
Informacje

Radom: oferty 25 proc. w górę

Dodano: 23.11.2021

Oferty zuli o 25 proc. wyższe od wyceny nadleśnictw. W skali RDLP przekroczenie o łącznie 30 mln zł. Na ponad 10 proc. pakietów nie wpłynęła żadna oferta - tak wygląda sytuacja przetargowa na terenie RDLP w Radomiu.

 

 

Śledzimy dla Was wyniki przetargów na usługi leśne. Teraz znamy wyniki RDLP w Radomiu, gdzie prawie wszystkie nadleśnictwa dokonały otwarcia ofert.

przetargi radom

[Kliknij w grafikę, aby powiększyć wykres]

 

Powyższy wykres przedstawia wyceny pakietów przez nadleśnictwa, które miały już otwarcia ofert (słupki niebieskie) i oferty zuli (linia pomarańczowa). Tam gdzie nie ma linii pomarańczowej, nikt oferty nie złożył.

 

Konkurencji w tej dyrekcji prawie nie było, rzadko na jakiś pakiet wpłynęły dwie oferty, raczej oferta była jedna (o ile była, bo na 19 pakietów ze wszystkich 169 przeanalizowanych nie było żadnej oferty). Czyli na ok. 11 proc. pakietów nie było zainteresowanych wykonawców.

 

Generalnie oferty zuli, tam gdzie zostały złożone, przekroczyły wycenę nadleśnictwa w skali całej RDLP w Radomiu o średnio 25 proc. To łącznie daje ok. 30 mln zł! Tyle nadleśnictwa musiałyby dołożyć, aby przyjąć wszystkie złożone oferty. Przekroczenia wynikają gównie z nowego sposobu wyceny prac leśnych - wykorzystania nowego katalogu pracochłonności w pozyskaniu i zrywce. Ale jak wiemy, drewno jest teraz rekordowo drogie, więc pieniędzy Lasom Państwowym na dołożenie do usług leśnych zapewne starczy.

 

Serwis specjalny - przetargi w LP na 2022 rok

 

 

Przeczytaj także o otwarciu ofert:
RDLP w Białymstoku - Nadleśnictwo Czarna Białostocka

RDLP w Szczecinie - Nadleśnictwa Kliniska, Międzyzdroje, Trzciel

RDLP w Szczecinku - Nadleśnictwo Czarne Człuchowskie

RDLP w Radomiu - Nadleśnictwo Grójec

RDLP w Radomiu (cała)

 

 

 

 

Komentarze (1)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Adam M... Dodano 25.11.2021

Biorąc pod uwagę zysk lasów na poziomie 500 mln zł I 17 dyrekcji regionalnych to: 30 mln zł x 17 dyrekcji = 510 mln zł. Po podwyższeniu stawek, lasy spełniłyby zapis w ustawie o lasach, że nie są organizacją nastawioną na zysk.

Biorąc pod uwagę zysk lasów na poziomie 500 mln zł I 17 dyrekcji regionalnych to: 30 mln zł x 17 dyrekcji = 510 mln zł. Po podwyższeniu stawek, lasy spełniłyby zapis w ustawie o lasach, że nie są organizacją nastawioną na zysk.

Dodaj odpowiedźX

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE