FPK JG
Lasy Państwowe

Kolejna premia w LP. 2021 rok z rekordowym zyskiem?

Dodano: 15.12.2021

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, pracownicy Lasów Państwowych otrzymują kolejną premię. Na konto każdego pracownika wpływa ok. 3000 zł brutto. Kosztuje to Lasy ok. 80 milionów złotych.

 

 

To kolejna premia przyznana pracownikom LP w ostatnim czasie. Poprzednia miała miejsce w październiku. Wówczas każdy otrzymał dodatkowe 2500 złotych brutto, co kosztowało LP ok. 65 milionów złotych. Pisaliśmy o tym tutaj:

http://firmylesne.pl/lista/lasy-panstwowe/pokaz/premia_kwartalna_w_lp,4902

 

Łącznie na premie dla swoich pracowników (ok. 26 tys. zatrudnionych) w przeciągu trzech miesięcy Lasy wydały ok. 145 milionów złotych.

 

Co więcej, w środowisku leśnym słychać już głosy, że wynik Lasów Państwowych będzie bardzo wysoki. LP mogą za 2021 rok osiągnąć zysk blisko 1 miliarda złotych.

 

Wynik ten to na razie tylko przypuszczenia, oparte na wysokich cenach drewna, oraz niskich kosztach (niskich stawkach) za usługi leśne. Dokładne wyniki będą znane w przyszłym roku.

 

Informacja o dobrych wynikach i premiach w LP z pewnością negatywnie odbije się w środowisku przedsiębiorców leśnych, których oferty w przetargach na prace w 2022 roku są aktualnie masowo odrzucane ze względu na przekroczenie wycen nadleśnictw. 

 

Przypomnijmy, że średnio w ostatnich trzech latach LP zarabiały ok 500 mln zł rocznie (zeszłym roku było to 515 milionów złotych pomimo trwania pandemii - był to jeden z najlepszych wyników od 2007 roku). Pisaliśmy o tym tutaj:

http://firmylesne.pl/lista/lasy-panstwowe/pokaz/lp_-_2020_zamkniety_z_jednym_z_lepszych_wynikow_finansowych_od_2007_roku_mimo_pandemii,4783

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE