proml
Lasy Państwowe

Konkurs "Modernizacja Roku 2013" z leśnym akcentem.

Dodano: 10.09.2014

28 sierpnia na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się XVIII gala wręczenia nagród w konkursie Modernizacja Roku. W finale zostały wytypowane 62 inwestycje z czego 11 Lasów Państwowych.
I nagrodę zdobyły Nadleśnictwo Zawadzkie za modernizację małej retencji "Liszczok" oraz Nadleśnictwo Parczew za modernizację leśniczówki Gościniec.
W tej edycji konkursu nagrody przyznawali również internauci. Swoimi głosami w kategorii ?Obiekty mieszkalne? wyróżnili leśniczówkę Poręby Wolskie w Nadleśnictwie Kolbuszowa. Najlepiej zmodernizowanym obiektem sportu i rekreacji został według plebiscytu budynek kolonijny ?Krasnal? w Pogorzelicy (Nadleśnictwo Gryfice), a obiektem biurowym siedziba Nadleśnictwa Opole, które zostało wyróżnione specjalną nagrodą Wszechnicy Budowlanej.
Konkurs istnieje już od 17 lat jego celem jest promocja najciekawszych dokonań polskich budowlańców w zakresie modernizacji, remontów, renowacji czy adaptacji.
- Z punktu widzenia komisji konkursowej co roku jest coraz trudniej ? mówił otwierający galę komisarz konkursu Roman Pikuła. ? Wszystkie obiekty są na bardzo wysokim poziomie zarówno pod względem projektowania, jak i wykonania.
Oprócz wymienionych obiektów w finale znalazły się również:
Leśniczówka Mrzeżyno w Nadleśnictwie Gryfice, Leśny Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Nadleśnictwie Spychowo, ścieżka przyrodnicza Bobrówka w Nadleśnictwie Parczew, zespół edukacyjno ? administracyjny w Nadleśnictwie Zawadzkie, zbiornik retencyjny Popławy w Nadleśnictwie Kolumna.

Źródło: LP

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE