stihl
Lasy Państwowe

LP w pierwszej setce najlepszych firm

Dodano: 10.09.2014

2 września w Krynicy gazeta Rzeczpospolita wraz z firmą doradczą Deloitte ogłosiły, już po raz ósmy listę Europa 500, prezentującą wyniki finansowe największych firm w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

W tym roku Lasy Państwowe zajęły 84 miejsce. W porównaniu z rokiem 2012, poprawiły swoją pozycję o 3 miejsca. Jak wynika z ?Europy 500? LP w ciągu roku wypracowały niemal 72 mln euro zysku.
? Firmy muszą się zmagać z wieloma wyzwaniami: spowolnieniem gospodarczym, kryzysem w strefie euro, jednak nie mogą zapominać o najważniejszym: nadal muszą inwestować ? mówił Alistair Teare, prezes Deloitte Central Europe. Jego zdaniem państwa powinny przyjąć w tym zakresie bardziej aktywną rolę i pomagać firmom w rozwoju, zwłaszcza w segmencie badawczo-rozwojowym. ? Udział wydatków R&D w PKB powinien być znacznie wyższy ? dodał.
W ujęciu branżowym w najlepszej sytuacji są producenci wyrobów przemysłowych, których obroty wzrosły średnio o 2,9 proc. Zazwyczaj mocno rosnąca branża towarów konsumpcyjnych i transportu zanotowała wprawdzie wzrost obrotów, ale już tylko o 1,1 proc. W poprzedniej edycji naszej listy dynamika wynosiła 4,8 proc.

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE