mdl witkowski
Lasy Państwowe

Obecny dyrektor LP również kupił nieruchomość za 5% wartości

Dodano: 28.06.2021

Jak podał portal onet.pl, Józef Kubica, obecny p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych podobnie jak poprzedni dyrektor nbył nieruchomość od Lasów Państwowych za równowartość 5% jej wartości.

 

 

Nieruchomość, którą kupił Józef Kubica, znajduje się na terenie nadleśnictwa Brynek na Śląsku. To dom jednorodzinny wraz z dwoma budynkami gospodarczymi. Za całość zapłacił  9943,2 zł (nieruchomość została wyceniona na 198,8 tys. zł.)

 

Na tę informację onetu odpowiedział Michał Gzowski, rzecznik prasowy LP:

 

Budynek, który odkupił dyr. Józef Kubica, został przeznaczony do sprzedaży już 7 lat temu decyzją ówczesnych władz Lasów Państwowych. Zgodnie z przyjętą „Polityką mieszkaniową na lata 2015-2030” do sprzedaży kwalifikuje się̨ budynki nieprzydatne w działalności gospodarczej, w złym stanie technicznym, których dalsze utrzymywanie przez Lasy Państwowe byłoby nieekonomiczne.

 

Józef Kubica zamieszkuje wraz z rodziną we wspomnianym przez redakcję lokalu od ponad 35 lat (jeszcze jako szeregowy leśnik). Pierwszy wniosek nadleśnictwa o sprzedaż̇ opisywanego przez Państwa redakcję prawie 70-letniego budynku wpłynął w marcu 2018 r. Zgoda na sprzedaż̇ zapadła w październiku 2019 r. Ze względu na zmianę̨ granic administracyjnych budynku procedura musiała zostać́ powtórzona. Kwestie proceduralne i formalności trwały do stycznia 2021, kiedy sfinalizowano sprzedaż̇ - zgodnie z decyzjami ówczesnej dyrekcji Lasów Państwowych. Zastosowana bonifikata była standardowa i zgodna z od lat obowiązującymi przepisami. Z podobnych ulg korzystają także żołnierze zawodowi czy pracownicy kolei. (...)

 

 

Andrzej Konieczny, były dyrektor generalny LP również kupił nieruchomość z 95% bonifikatą - pisaliśmy o tym tutaj:

http://firmylesne.pl/lista/informacje/pokaz/media_ogolnopolskie_pisza_o_dyrektorze_lp_aktualizacja_31032021r,4728

 

 

Źródło: onet.pl

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE