pko leasing
Lasy Państwowe

Ośrodek Transportu Leśnego w Gorzowie Wielkopolskim kupuje harwestera

Dodano: 13.01.2022

W sieci można odnaleźć informację z otwarcia ofert w przetargu pt. „Dostawa na rzecz Ośrodka Transportu Leśnego w Gorzowie Wielkopolskim nowej maszyny wielooperacyjnej typu harwester wraz z serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym”. Przyglądamy się wybranej ofercie.

 

 

Kryteria oceny ofert były następujące:
- waga (58% wagi),

- długość okresu gwarancji jakości (30% wagi),

- kabina obrotowa (10% wagi),

- stawka (koszt) jednej roboczogodziny (2% wagi).

 

Zamawiający chciał przeznaczyć na ten zakup kwotę w wysokości 2 275 500 złotych brutto. Do przetargu zgłosił się tylko jeden dystrybutor maszyn - Forex Polska, przedstawiciel marki John Deere w Polsce. Zaoferował on cenę 2 307 962,16 zł. Maszyna będzie miała 36 miesięcy gwarancji.

 

Warto w tym miejscu przypomnieć, że Jan Tabor, p.o. zastępcy dyrektora generalnego ds. gospodarki leśnej w LP mówił, iż generalnie LP nie będą szły dalej w swoje maszyny. Muszą jedynie utrzymać te, które już są. Pisaliśmy o tym tutaj: 

http://firmylesne.pl/lista/informacje/pokaz/lasy_przygotowane_na_wzrost_stawek_-_notatka_po_spotkaniu_pzpl_i_lp,4880

 

W Szczególnych Warunkach Zamówienia odnajdujemy także załącznik w co ma być wyposażona nowa maszyna. Są to  m.in. obrotowa kabina, napęd 6x6, wymiary - szerokość do 3,1 m, wysokość transportowa do 3,8 m, prześwit powyżej 0,6 m, wyposażenie do jazdy po drogach publicznych, moc silnika 150 kW lub więcej, siła uciągu 145 kNm lub wyższa, system podgrzewania silnika, żuraw zamontowany centralnie (niezależnie od kabiny) przed kabiną operatora, na osiach boogie, a kąt jego pracy to minimum 220 stopni. Moment udźwigu żurawia powinien wynosić minimum 160 kNm i 10 m wysięgu.

 

Ponadto zamawiany harwester powinien posiadać głowicę o możliwości ścinki drzew do 62 cm średnicy, z conajmniej czteroma nożami okrzesującymi ruchomymi i dwoma stałymi. Ogumienie leśne ze wzmocnieniami o szerokości min. 700 mm, wypełnione płynem i bieżnikiem typu jodełka.

 

Jako wyposażenie dodatkowe zamawiający wyszczególnia m.in. system GPS z bezpłatnym przez 7 lat oprogramowaniem monitorującym pracę operatora, automatyczny system centralnego smarowania, system webasto, przenośną smarownicę, podgrzewacz jedzenia, lodówka, zapas smarów na okres gwarancyjny, zestawy narzędzi i wiele innych.

 

Pozostałe szczegóły można znaleźć pod linkiem:

https://portal.smartpzp.pl/otlgorzow/public/postepowanie?postepowanie=22910264

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE