lkt
Lasy Państwowe

Otwarty list zul w Bystrzycy Kłodzkiej odnośnie byłego dyrektora

Dodano: 11.08.2021

Pracownicy zakładu usług leśnych w Bystrzycy Kłodzkiej skierowali pracowniczy list otwarty do Michała Kurtyki, ministra klimatu i środowiska, w którym wyrażają niezrozumienie i żal w związku z odwołaniem Dariusza Rzepy ze stanowiska dyrektora zul.

 

 

W piśmie możemy przeczytać:

"Pan Dariusz Rzepa cieszył się ogromnym poparciem i zaufaniem zdecydowanej większości załogi, czego dowodem jest podpisanie niniejszego listu otwartego przez pracowników zrzeszonych w obydwu działających w Zakładzie organizacjach związkowych oraz pracowników niezrzeszonych, stanowiących łącznie 75% załogi"

 

W dalszej części pracownicy wymieniają zasługi byłego już dyrektora, a są to m.in. wyprowadzenie zakładu na prostą z trudnej sytuacji finansowej, zwiększył zatrudnienie w zul. Powiększył również park maszynowy, odzyskał sklep z sortami mundurowymi, a zakład dzięki wysokiej jakości prac budowlano-drogowych odzyskał renomę i prestiż.

 

Pracowników zdziwiło nagłe odwołanie dyrektora Rzepy w środku sezonu budowlanego i w natłoku prac, a na dodatek w rozpoczętym etapie planowania finansów na 2022 rok. Twierdzą, że nowy dyrektor nie maiał szansy odpowiednio wdrożyć się w rozpoczęte sprawy dotyczących zul.

 

Pracownicy zul w podsumowaniu listu wyrażają oczekiwanie od ministra zaangażowania i podjęcia stanowczych działań, które zminimalizują potencjalne szkody Zakładu.

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE