LASEXPO
Lasy Państwowe

Sprawy LP - zule ciąg dalszy

Dodano: 07.10.2019

Internet rozgrzała w ostatnich dniach sprawa poruszona w piśmie Polskiego Związku Pracodawców Leśnych do dyrektora generalnego LP.

 

 

We wspomnianym piśmie czytamy:

 

"...jesteśmy traktowani w sposób niewłaściwy, niegodny, wręcz czasem niegrzeczny. Na czerwcowym spotkaniu w RDLP w Zielonej Górze Dyrektor Grochala był zdenerwowały, niemiły, wręcz można było po niektórych stwierdzeniach pomyśleć, że uważa przedsiębiorców za nieudolnych, bo nie potrafią znaleźć dla siebie innej pracy. W pewnym momencie nazwał nawet pracowników, którzy pracują w naszych firmach ?cieciami?. Zostało to bardzo szybko wyłapane przez jednego z przedsiębiorców, który powiedział, że ci ?ciecie, o których mówi Pan Dyrektor, to dla nas bardzo wartościowi ludzie, nasi pracownicy, na których nam zależy?.

 

Pisaliśmy o tej sprawie tutaj:

http://firmylesne.pl/lista/lasy-panstwowe/pokaz/pzpl_rozmawia_z_lasami,4259

 

Bezpośredni link do pism:

http://pzpl.org.pl/co-robimy/46-dwa-pisma-do-dglp?fbclid=IwAR17LzEJaa0QOsyF6qRXJrd_fV0kw0iMyvJpffjPm04J8bdjUYBH_5N3I7g

 

I się rozlało. Informacja rozpowszechniła się na Facebooku, blogach i ogólnie w internecie lotem błyskawicy.

 

A warto przypomnieć, że to nie pierwsza taka sprawa. Inna organizacja działająca na rzecz firm leśnych, Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych, podniosła podobny problem ponad rok temu. Oto cytat z pisma SPL:

 

"ZG, uzupełniając stałe kontakty z DGLP, reagował też na zdarzenia, które w naszej ocenienie nie powinny mieć miejsca w warunkach cywilizowanego biznesu. Jako przykład niech posłuży lekceważące i obraźliwe zachowanie dyrektora regionalnego LP z Olsztyna Piotra Czyżyka. Podczas spotkania z przedsiębiorcami oskarżył w niewybredny sposób zulowców o wyzysk i krzywdzenie pracowników oraz, delikatnie mówiąc, brak należytej staranności w działaniu. Oburzająca była nie tylko treść jego wystąpienia, ale i wielkopański, władczy ton dyrektora ? paradoksalnie na spotkaniu zorganizowanym na temat współpracy RDLP z przedsiębiorcami leśnymi. Po naszej interwencji u dyrektora generalnego LP oraz nagłośnieniu sprawy przez media niespodziewanie dyrektor Czyżyk został zdymisjonowany. Niestety, jeszcze większe zdziwienie wzbudził jego powrót do RDLP w Olsztynie na nowo stworzone stanowisko zastępcy dyrektora ds. rozwoju."

 

Link:

http://splgoluchow.pl/aktualnoci-13/836-06-04-2018-sprawozdanie-z-dzialalnosci-zarzadu-glownego-stowarzyszenia-przedsiebiorcow-lesnych?fbclid=IwAR2vCHA4SYZi-d695FkxN80_Er3GZDZZsBFF35INZjjF2YjOZZUh9CNzIjg

 

Widać więc, że przypadki gdy przedsiębiorcy leśni spotykają się z, w ich odczuciu, nieodpowiednim traktowaniem, nie są odosobnione.

 

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE