WBleasing
Lasy Państwowe

To pracownik nadleśnictwa podpalił i niszczył mienie współpracowników!

Dodano: 20.06.2020

W nocy z 19 na 20 czerwca br. człuchowska policja zatrzymała 50-letniego mieszkańca gminy Czarne, który w środę 17 czerwca podpalił budynek gospodarczy w Barkowie, dodatkowo zniszczył 5 samochodów na szkodę czterech osób, tablicę upamiętniającą Żołnierzy Niezłomnych w Czarnem oraz dodatkowo umieścił na budynkach poszkodowanych obraźliwe napisy.

 

 

O podpaleniu i i zniszczeniach pisaliśmy tutaj: 

http://firmylesne.pl/lista/lasy-panstwowe/pokaz/zastraszanie_nadlesnictwa,4483

 

Zatrzymany jest pracownikiem nadleśnictwa, w którym pracują wszyscy poszkodowani. Za najpoważniejsze przestępstwo jakim jest podpalenie budynków gospodarczych, a tym samym zagrożenie życiu wielu osób i mieniu w wielkich rozmiarach, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzut z art. 163 § 1 kodeksu karnego, który mówi o sprowadzeniu niebezpieczeństwa pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach. Sprawca przyznał się do zarzucanego mu czynu, złożył obszerne wyjaśnienia, przyznał się również do innych zarzucanych mu czynów dokonanych w nocy 17 czerwca.

 

Wszystkie popełnione przestępstwa zatrzymany 50-latek popełnił na szkodę pracowników nadleśnictwa z Czarnego, sam również jest pracownikiem tego nadleśnictwa. Powodem działania sprawcy była najprawdopodobniej frustracja związana z jego stanowiskiem pracy.

 

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, sprawca podpalenia i aktów wandalizmu zajmował stanowisko leśniczego. Ostatnio w tym samym nadleśnictwie poważne problemy miał również inny leśniczy z sąsiedniego leśnictwa. Mimo sugerujących napisów o podłożu politycznym, to najprawdopodobniej nie polityka, a zła atmosfera w pracy spowodowała ww. sytuację.

 

 

 

 

Źródło KPP w Człuchowie

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE