oleje Klimowicz Neste
Lasy Państwowe

Zjazd czy narada dyrektorów LP? [aktualizacja]

Dodano: 14.12.2020

Kolejne podejrzenia kierowane przez Onet.pl w stronę Lasów Państwowych. Tym razem chodzi o naradę dyrektorów na terenie ośrodka Radocyna w Beskidzie Niskim, należącego do LP.

 

 

Portal powołując się na własnych informatorów z LP, zarzucił Lasom, że wspomniana narada, która odbyła się 1 grudnia br. to tak naprawdę impreza z okazji imienin Andrzeja Koniecznego, dyrektora generalnego LP.

 

Teren przy ośrodku był patrolowany przez straż leśną z kilku nadleśnictw RDLP w Krakowie, strażnicy stali także na dojazdach do ośrodka.

 

Pracujący na miejscu dziennikarze zostali wylegitymowani przez Straż Leśną, a następnie przez patrol Policji.

 

Jak twierdzą informatorzy Onetu, narada dyrektorów to fikcja. - Panowie przyjechali do Małopolski, aby uczcić imieniny dyrektora generalnego. Stąd tak dużo strażników leśnych i sprawdzanie postronnych osób. Są jasne wytyczne o tym, aby w dobie pandemii narady odbywać za pomocą internetu - mówi jeden z informatorów.

 

Anna Malinowska, rzecznik LP stwierdziła, że narada miała charakter służbowy, została zorganizowana zgodnie z obowiązującymi przepisami i w poszanowaniu przepisów dotyczących zwalczania pandemii.

 

Portal polsatnews.pl przytoczył wypowiedź Andrzeja Koniecznego o naradzie. Konieczny mówi: - To była narada, a jej agenda nie jest żadną tajemnicą. Rozmawialiśmy m.in. o lasach łemkowskich, które trzeba zobaczyć w terenie. Nie wszystko da się zrobić na wideokonferencji.

 

Lasy Państwowe zapowiedziały podjęcie kroków prawnych wobec portalu onet.pl. - Wobec nieprawdziwych, zniesławiających i naruszających dobre imię Lasów Państwowych treści zawartych w artykule "Zamiast narady była impreza? Tajemniczy zjazd dyrektorów Lasów Państwowych" opublikowanym w Onecie, Lasy Państwowe zdecydowały się wystąpić na drogę sądową przeciwko autorowi artykułu, wydawcy oraz właścicielowi portalu - poinformował dyrektor.

 

[aktualizacja 14.12.2020 r.]

 

Lasy Państwowe 4.12.br. wydały w sprawie narady oświadczenie. w jego treści możemy przeczytać, że informacje, które przytacza onet.pl są nieprawdziwe. Lasy dodają:

"...Było to spotkanie stricte służbowe poświęcone m.in. wypracowaniu strategii Lasów Państwowych wobec coraz szerzej pojawiających się roszczeń reprywatyzacyjnych (także zgłaszanych przez obcokrajowców) wobec terenów leśnych pozostających w zarządzie Lasów Państwowych. Wobec poruszania takiej tematyki oczywistym jest, że narada nie mogła odbywać się w formie zdalnej."

 

Lasy zapowiedziały również wystosowanie pozwu cywilnego przeciwko onetowi.

 

Całe oświadczenie dostępne jest pod linkiem: http://www.lasy.gov.pl/pl/pro/informacje/aktualnosci/oswiadczenie

 

 

 

Źródło: onet.pl, polsatnews.pl

Fot. Dawid Serafin

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE