FPK JG
Ograniczenia cięć

"Solidarność" przeciw ograniczeniom

Dodano: 23.02.2024

Decyzję o ograniczeniu cięć podjęto bez analizy skutków ekonomicznych, społecznych, ekologicznych i prawnych - argumentują związkowcy z "Solidarności" w Białymstoku.

.

 

Międzyregionalna Sekcja Pracowników Leśnictwa NSZZ "Solidarność" przy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku wyraziła stanowczy sprzeciw wobec decyzji o ograniczeniu cięć.

Przypomnijmy, Ministerstwa Klimatu i Środowiska 8 stycznia 2024 roku wstrzymało prace w 16 nadleśnictwach należących do RDLP w Białymstoku, w sumie na 17 046 wydzieleniach o powierzchni 59 732 hektarów.

Zgodnie ze Stanowiskiem z 16 lutego 2024 roku, "Solidarność" stoi na stanowisku, że decyzję tę podjęto bez analizy skutków ekonomicznych, społecznych, ekologicznych i prawnych, wyłącznie na podstawie propozycji wybranych organizacji pozarządowych, bez uwzględnienia głosów leśników, przemysłu drzewnego, zuli czy samorządów.

 

Związkowcy żądają wycofania się z decyzji i podjęcia działań zmierzających do uwzględnienia wszystkich zainteresowanych stron.

 

Źródło: Stanowisko nr 1/02/2024 MSPL NSZZ "Solidarność"

Opracowanie: redakcja

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE