Kirdzik
Przetargi w LP

Nowoczesna odpowiedź na tradycyjne wyzwania - rewolucja w gwarancjach wadialnych

Dodano: 03.10.2023

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom portal GWARANCJE24.pl, zapewnia przedsiębiorcom łatwy i bezpieczny dostęp do gwarancji wadialnych online.

 

Firma GWARANCJE24 od swojego powstania stawiała sobie za cel ułatwienie dostępu do gwarancji ubezpieczeniowych przedsiębiorcom, którzy wcześniej niekoniecznie korzystali z tego typu rozwiązań. Współpracując z UNIQA TU S.A., sześć lat temu stworzyła pierwszy w Polsce projekt serwisu www.gwarancje24.pl, który stał się pionierem w zakresie gwarancji wadialnych dostępnych online.

 

 

Dostępność i wygoda

 

Tradycyjnie, procedura składania wniosku o wadium mogła trwać minimum tydzień i wymagała dostarczenia wielu dokumentów, co było uciążliwe dla przedsiębiorców. Dzięki współpracy z UNIQA TU, GWARANCJE24 wprowadziło przełomowe rozwiązanie, w którym cały proces – od składania wniosku, przez weryfikację i płatność, aż do zakupu gwarancji – odbywa się online za pomocą prostego formularza, który wymaga jedynie numeru NIP. Nawet w przypadku trudności czy obaw związanych z wypełnieniem wniosku, istnieje opcja „zleć ekspertom”, gdzie klient przesyła jedynie SWZ, a portal GWARANCJE24.pl zajmuje się całą procedurą przy- Firma Prezentacja gotowania gwarancji. Zakupiona w formie elektronicznej z kwalifikowanym podpisem elektronicznym zostaje wysłana na wskazany adres e-mail. Klient gotowy dokument dołącza do dokumentów przetargowych.

 

Jednym z największych atutów GWARANCJE24.pl jest możliwość zamówienia gwarancji wadialnych o dowolnej porze dnia i nocy, bez konieczności wychodzenia z domu lub biura. Gwarancja, niezależnie czy jest w formie tradycyjnej czy elektronicznej, jest honorowana we wszystkich publicznych przetargach opartych na ustawie Prawo Zamówień Publicznych (PZP).

 

Warto podkreślić, że większość przetargów, szczególnie w branży leśnej, wymaga wniesienia wadium. Gwarancja wadialna w pełni zastępuje gotówkę, którą przystępujący do przetargu musiałby wpłacić, zabezpieczając wywiązanie się z warunków
umowy. Oznacza to, że wybór gwarancji wadialnej pozwala na uniknięcie zamrożenia środków (w przetargach leśnych jest to nawet 90 dni!) oraz chroni przed inflacją. Proces zakupu gwarancji, dzięki przemyślanej i uproszczonej procedurze, może trwać zaledwie 5 minut.

 

 

Sukces i współpraca

 

Projekt GWARANCJE24 odniósł spektakularny sukces. Firma obecnie współpracuje z blisko 460 klientami, dla których wystawiono już ponad 4000 gwarancji ubezpieczeniowych. To umieszcza ją na czołowym miejscu wśród podmiotów udzielających gwarancji wadialnych online. Od roku 2021 intensywnie współpracuje z OPEN NEXUS, właścicielem jednej z największych platform przetargowych – Platformazakupowa.pl. To pozwoliło na dotarcie do większej grupy przedsiębiorców uczestniczących w przetargach.

 

GWARANCJE24.pl to firma, która obsługuje ponad 70 przedsiębiorstw z branży leśnej na terenie całego kraju. Z wieloma klientami rozszerzono współpracę o inne rodzaje gwarancji ubezpieczeniowych, które są niezbędne do zabezpieczenia
wygranych kontraktów.

 

GWARANCJE24.pl to nie tylko oszczędność czasu i środków, ale także wygoda oraz pewność, że wymagane dokumenty są zawsze pod ręką. Portal zmienia oblicze branży gwarancji ubezpieczeniowych, tworząc przyszłość, w której formalności są prostsze i dostępne bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE