STIHL
Przetargi w LP

Terminy płatności za usługi leśne

Dodano: 07.07.2022

PZPL pisał do DGLP w sprawie skrócenia terminów płatności za usługi - oto odpowiedź.

 

 

Polski Związek Pracodawców Leśnych wnioskował o skrócenie terminu płatności za usługi leśne do 3 dni. Obecnie maksymalny okres oczekiwania na zapłatę to 21 dni.

 

"Skrócenie terminu płatności do 14 dni jest możliwe przy zachowaniu płynności finansowej jednostki, natomiast termin 3 dniowy (jako maksymalny) jest nierealny" – napisał Jan Tabor, p.o. zastępcy dyrektor generalnego LP - „[...] Mając na uwadze zasadę dobrej współpracy, w przypadku posiadania płynności finansowej, mogą dokonać płatności odpowiednio wcześniej, wszak muszą mieć na uwadze równe i jednakowe traktowanie podmiotów świadczących tożsame usługi oraz termin taki powinien gwarantować organizacyjną możliwość weryfikacji dowodów księgowych z należytą starannością.

Zważywszy dodatkowo, że rynek usług leśnych budują podmioty z sektora MŚP, należy mieć wzgląd na rekomendacje płynące z Polityki zakupowej państwa, która pozwala zamawiającym na skrócenie terminu płatności do 14 dni jako jedno z działań mających na celu usuwanie barier w dostępie MŚP do rynku zamówień publicznych.

Mając powyższe na uwadze skrócenie terminu płatności do 14 dni jest możliwe przy zachowaniu płynności finansowej jednostki - natomiast termin 3 dniowy (jako maksymalny) jest nierealny”.

 

 

Photo by micheile dot com on Unsplash

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE