Utech
Przetargi w LP

Zielona Góra: Brak ofert

Dodano: 27.01.2023

Nadleśnictwo Krosno nadal nie znalazło wykonawcy na żaden z pakietów hodowlanych.

 

Kontynuujemy przyglądanie się przetargom na usługi leśne w LP. Tym razem rzut oka na RDLP w Zielonej Górze, konkretnie Nadleśnictwo Krosno.

 

Nadleśnictwo to położone jest tuż przy naszej zachodniej granicy.

 

Przypomnijmy, że od kilku lat obowiązuje tu w przetargach na usługi leśne podział na pakiety umownie mówiąc „hodowlane” i „harwesterowe”. Te hodowlane zawierają też część pozyskania.

 

W Nadleśnictwie Krosno prace były podzielone na pakiety harwesterowe, obejmujące zwykle pozyskanie w 2-3 leśnictwach i na pakiety hodowlane, nazwane „zagospodarowanie wraz z pozyskaniem”, obejmujące także po 2-3 leśnictwa.

 

W listopadzie i grudniu ubiegłego roku ogłoszono w tym nadleśnictwie wyniki przetargu na usługi leśne. Znaleziono wykonawców na wszystkie pakiety pozyskaniowe, obejmujące wszystkie 11 leśnictw tego nadleśnictwa.

 

Unieważniono za to wszystkie pakiety hodowlane, obejmujące też wszystkie leśnictwa w nadleśnictwie.

 

W kolejnym postepowaniu z tych pakietów hodowlanych, które nie przeszły, wydzielono jeszcze dodatkowy jeden pakiet na pozyskanie we wszystkich 11 leśnictwach. Do tego pozostawiono pakiety już tylko na samo zagospodarowanie (bez pozyskania) we wszystkich leśnictwach. Znów każdy pakiet na zagospodarowanie obejmował po 2-3 leśnictwa.

 

I teraz UWAGA: w tym postępowaniu, którego wyniki ogłoszono 25 stycznia br., nie zgłosił się nikt. Ani jeden wykonawca nie złożył oferty na żaden z 6 pakietów, w tym 5 pakietów hodowlanych i jeden pozyskaniowy.

 

Te i znacznie więcej informacji na temat tegorocznych przetargów znajdziecie zarówno w GAZECIE LEŚNEJ jak w specjalnym serwisie przetargowym na portalu firmylesne.pl .

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE