Kirdzik
Technika leśna

Akumulatorówka ze sprzęgłem odśrodkowym

Dodano: 10.06.2024

Husqvarna prezentuje model pilarki akumulatorowej TT542i XP, wyposażony w sprzęgło wspomagające bardziej płynną pracę.

 

W sezonie 2019/2020 Husqvarna wprowadziła model pilarki akumulatorowej z górnym uchwytem do pielęgnacji drzew T540i XP. W tym roku szwedzki producent wprowadził na rynek T542i XP, który ma być nie tyle następcą urządzenia sprzed czterech lat, a jego rozwinięciem. Zgodnie z informacjami producenta jest to „najmocniejsza akumulatorowa piła łańcuchowa z górnym uchwytem”.

 

Obie pilarki akumulatorowe z górnym uchwytem są prawie identyczne, z wyjątkiem dwóch cech. Główna różnica polega na tym, że T542i XP to pierwsza na świecie piła akumulatorowa wyposażona w sprzęgło odśrodkowe. Wymagało to – i jest to druga innowacja – szerszej osłony zębatki, która pasuje również do T40i XP i poprawia odprowadzanie wiórów.

 

Na osłonę zębatki w T540i XP wielu użytkowników narzekało: należy ją często czyścić, ponieważ trociny mają tendencję do zatykania kanału olejowego. Nie stanowi to już problemu w przypadku modelu T542i XP. Usuwanie wiórów działa dobrze nawet przy cięciu w kierunku włókien lub przy wilgotnej pogodzie. Wygodnie, nowa osłona zębatki pasuje również do T540i XP bez żadnych modyfikacji. Jeśli więc denerwuje Cię słabe usuwanie wiórów, możesz teraz po prostu wymienić część.

 

Nowa osłona zębatki i sprzęgło odśrodkowe zwiększają masę piły o około 300 g w porównaniu do T540i XP. Wraz z olejem, osprzętem tnącym i akumulatorem B220x waży mniej więcej 4850 g, model T542i XP waży 5150 g.

 

Husqvarna twierdzi, że nową piłą można wykonać o 10% więcej cięć w porównaniu z T40i XP. Według producenta przyczyną jest sprzęgło odśrodkowe, które sprawia, że ​​piła podczas cięcia zachowuje się jak piła spalinowa. Jego wykorzystanie powoduje też, że łańcuch nie zacina się tak łatwo w trakcie cięcia.

 

Źróło: Husqvarna

Opracowanie: redakcja

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE