pko baner
Technika leśna

Ciągnik Basak w podlaskich lasach

Dodano: 28.01.2021

Wyjątkowe w swojej prostocie i wytrzymałości ciągniki Basak dobrze wpasowują się do pracy w lesie. Przykładem niech będzie model 2110S, który pracuje w zulu p. Snarskiego na Podlasiu.

 

 

Basak 2110S to ciągnik leśny napędzany silnikiem Perkins o mocy 110 KM. Na swoim pokładzie posiada minimum elektroniki, a co za tym idzie koszty serwisu są niższe niż w ciągnikach „napchanych” komputerami i skomplikowanymi układami elektrycznymi.

 

- Jak dla mnie jego główną zaletą jest bardzo duża zwrotność i mała masa, dzięki czemu ciągnik wszędzie wjedzie i nie zakopuje się podczas pracy, mówi portalowi firmylesne.pl Andrzej Snarski, właściciel i użytkownik Basaka 2110S. – Maszynę posiadam od kwietnia zeszłego roku. Aktualnie ma przepracowane ok. 370 motogodzin i od tamtej pory pracuje u nas niezawodnie, dodaje.

 

Waga tego ciągnika to 4355 kg, przekładnia Carraro oferuje 24 biegi w przód i 24 w tył z synchronizowanym rewersem i biegami pełzającymi. Podnośnik elektro-hydrauliczny (EHR) oferuje udźwig 4500 kg.

 

Przystosowany do lasu

- Aby móc pracować w lesie nasz ciągnik wyposażyliśmy w specjalnie przeznaczone do pracy w lesie wzmacniane opony ze stalowym oplotem. Są szersze, wyższe od standardowych, a przede wszystkim wytrzymalsze, wylicza zulowiec. – Jazda po gałęziach nam nie straszna. Zbiornik na paliwo oraz pneumatykę ciągnika chronią specjalne osłony, dlatego nie obawiam się zbyt mocno uszkodzeń, choć oczywiście w lesie nie można ich wykluczyć, podkreśla nasz rozmówca.

 

- Nasza maszyna pracuje głównie z kosiarkami bijakowymi w lato albo przy cięższej zrywce wraz z wciągarką Krpan. Tym ciągnikiem spokojnie daliśmy radę pociągnąć świerka 5-cio kubikowego razem z gałęziami! – zaznacza przedsiębiorca. My dodajmy, że waga takiego świerka to ok 2,5 tony!

 

- Spalanie jeszcze mi się nie zdarzyło większe niż 7 litrów na motogodzinę, a przeważnie wynosi 6 litrów w pracach, które wykonujemy, mówi Snarski.

 

Wysoki prześwit ciągnika wynoszący 46 cm także ułatwia pokonywanie przeszkód – kamieni, pniaków, zagłębień terenu.

 

Wysoki standard w atrakcyjnej cenie

Przy zakupie ciągnika do lasu Basak 2110S w standardzie otrzymujemy 4-sekcyjny rozdzielacz hydrauliki zewnętrznej (8 szybkozłączy), łącznik górny TUZ sterowany hydraulicznie, klimatyzowaną kabinę z wygodnym siedziskiem pomocnika operatora, a także jedno- oraz dwuprzewodową instalację sterowania hamulców pneumatycznych przyczep, a nawet obciążniki przednie i tylne.

 

Gama modeli obejmuje ciągniki w mocach od 60 do 120 KM.

 

Ciągnik BASAK w akcji – kliknij w link i zobacz filmiki:

https://youtu.be/xWARHb29rMY

https://youtu.be/SIuqvNrPIMA

https://fb.watch/1-k6pid0_S/

https://fb.watch/1-jB3FCjva/

https://www.youtube.com/watch?v=pCuqMyyUhSk&feature=youtu.be

 

 

Profesjonalny serwis

Ursus Dystrybucja to sieć kilku punktów sprzedaży, w których oprócz ciągników możemy znaleźć ładowacze czołowe TUR o udźwigu od 700 do 2000 kg oraz przyczepy o ładowności do 4, 6, 8, 10, 12 i 14 ton.

 

Firma posiada również własny, profesjonalny serwis ciągników i maszyn rolniczych. Basak 2110S pana Andrzeja jest serwisowany w placówce w Bielsku Podlaskim, tak jak jego pozostałe ciągniki marki URSUS. – Mój Ursus 392 pracuje z 12-tonową przyczepą Palms. Pracuje także przy koszeniu łąk i zwożenia siana.

 

Zakres świadczonych usług to wszelkiego rodzaju naprawy, przeglądy techniczne, kalibracje oraz ustawianie ciągników i obsługiwanych przez nie maszyn. Poza tym serwis zajmuje się również remontami silników, naprawami rozruszników i alternatorów, regeneracją głowic, pomp, siłowników oraz pomocą w doborze olejów czy filtrów.

 

Prace są realizowane zarówno w placówkach, jak i bezpośrednio u klientów, a to ważne dla każdego, komu zależy na czasie i oszczędności.

 

 

 

 

 

 Materiał promocyjny

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE