FPK JG
Technika leśna

Dron podpalacz

Dodano: 06.05.2024

Drony wyposażone w system IGNIS w kontrolowany sposób wzniecają ogień, co pomaga w walce z pożarami.

 

Technologię stworzyła firma Drone Amplified, łącząc sprawdzone drony, specjalną wyrzutnię ładunków podpalających i wysokiej klasy oprogramowanie. Zadaniem bezzałogowego statku powietrznego jest kontrolowany zrzut podpalających kulek, które tworzą niewielkie pożary mające zatrzymywać rozprzestrzenianie się większego ognia.

 

Drony te nie mają w założeniach zastępować załogowych lotów przeciwpożarowych, a jedynie uzupełniać luki w pokryciu powierzchni chronionej przed ogniem. Dodatkowo, urządzenia te mogą bez trudu poruszać się w trudnodostępnych miejscach.

 

System IGNIS służy do uwalniania niewielkich plastikowych piłek w dokładnie określonych miejscach. Wewnątrz ładunków znajduje się proszek nadmanganianu potasu, który po upadku na ziemię zaczyna się palić, tworząc punkt zapalny o niewielkiej temperaturze. Dron zrzucający ładunki jest wyposażony w wirtualną barierę, która zapobiega zrzucaniu ładunków w neiwłaściwych miejscach.

 

Drony z systemem IGNIS mogą przenosić do 450 ładunków i zrzucać je w ciągu niecałych 4 minut. Możliwa jest praca za dnia i nocą.

 

Źródło: droneamplified.com

Opracowanie: redakcja

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE