WBleasing
Technika leśna

Farma kolektorów słonecznych na dachu fabryki Komatsu

Dodano: 30.07.2021

Dobiega końca budowa nowej fabryki Komatsu w Umeå w Szwecji. Ważnym elementem układanki w tej budowli jest farma słoneczna o powierzchni 19000 m2 na dachu fabryki, która przyczyni się do neutralnej produkcji maszyn leśnych pod względem emisji dwutlenku węgla. Instalacja działa już od 21 czerwca br.

 

 

- Aktywnie dążyliśmy do znalezienia długoterminowego, zrównoważonego rozwiązania energetycznego dla naszej nowej nieruchomości, w której ogniwa słoneczne są ważnym elementem w osiągnieciu produkcji neutralnej pod względem emisji CO2, mówi Martin Ęrlestig, Global Production Manager w Komatsu Forest. Dostawcą parku solarnego jest firma Svea Solar.

 

- Zielona transformacja jest w naszych czasach koniecznością, a energia słoneczna jest częścią naszego rozwiązania. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Komatsu Forest zdecydowało się zainwestować w jeden z największych parków słonecznych w regionie – mówi Erik Martinson, dyrektor generalny i założyciel Svea Solara.

 

Farma słoneczna na dachu fabryki Komatsu składa się z 7154 paneli słonecznych pokrywających prawie 19 000 m2, czyli około dwóch trzecich powierzchni dachu. Panele przechylają się o 10 stopni w kierunku wschodnim, jak i zachodnim, aby uchwycić również poranne i wieczorne słońce. Instalacja waży 65 ton, a okablowanie ma długość ponad 60 km.

 

Panele PV są obsługiwane przez 22 falowniki, umieszczone w kanale instalacyjnym pod dachem. Energia jest następnie kierowana do rozdzielnicy przed wejściem i do ogólnej szyny zasilającej w fabryce. Szacuje się, że wspomniana instalacja wyprodukuje 2 625 000 kWh z energii słonecznej, pokrywając znaczną część całkowitego zapotrzebowania fabryki Komatsu Forest. Żywotność paneli szacuje się na ok. 30 lat.

 

Oficjalne rozpoczęcie produkcji maszyn w nowej fabryce Komatsu Forest odbędzie się 9 sierpnia br.

 

 

 

Źródło: Komatsu Forest

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE