FPK JG
Technika leśna

Nowy mulczer z technologią Bite Limiter

Dodano: 03.06.2024

Nowy mulczer w katalogu marki FAE posłuży do pielęgnacji zieleni i konserwacji infrastruktury.

 

FAE poszerza swoją linię mulczerów leśnych z technologią Bite Limiter o model przeznaczony do koparek średniej klasy o masie 11 do 16 ton: BL2/S/EX.

 

BL2/S/EX może mulczować roślinność, krzewy i drzewa o średnicy do 15 centymetrów. Przeznaczony jest do gospodarki leśnej, utrzymania dróg, kolei, brzegów kanałów, rzek i jezior oraz do zarządzania i ochrony obszarów dzikiej przyrody.

 

Rotor z technologią Bite Limiter wyposażony jest w specjalne profile ze stali odpornej na zużycie, które ograniczają zasięg (zgryz) zębów. Zmniejsza to zapotrzebowanie na moc i zapewnia stałą prędkość roboczą, co zapewnia doskonałą wydajność podczas mulczowania dowolnego rodzaju drewna. Technologia Bite Limiter minimalizuje również przeciągnięcie wirnika i optymalizuje zużycie paliwa. Solidna stalowa rama jest trwała, podobnie jak wszystkie produkty FAE. Przekładnia z paskiem zębatym zapewnia optymalne przenoszenie mocy i długoterminową niezawodność. Wymienne, przykręcane przeciwostrza i płozy Spike Pro oraz hydraulicznie regulowana pokrywa to także główne cechy konstrukcyjne.

 

BL2/S/EX jest również dostępny z ekskluzywnym systemem Sonic firmy FAE, który utrzymuje w jednej linii nośnik roboczy i mulczer FAE poprzez automatyczną kalibrację i ciągłą regulację parametrów hydraulicznych mulczera, co zapewnia znaczny wzrost wydajności. Aplikacja FAE jest również dostępna w celu uzyskania pomocy technicznej i umożliwia szybką i łatwą kalibrację systemu Sonic w celu szybkiego i dokładnego połączenia z obsługującym nośnikiem, dzięki czemu można uzyskać najwyższy poziom produktywności mulczera FAE. Nowy BL2/S/EX może być wyposażony w noże BL lub zęby C/3 i jest dostępny w szerokości roboczej 125.

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE