KOPA KAMIŃSKI
Technika leśna

Utalentowany ciągnik

Dodano: 22.12.2023

Pm Trac jest jak scyzoryk - wielozadaniowy, a do tego szwajcarski.

 

Maszyna jest przeznaczona do prac leśnych oraz przy kształtowaniu krajobrazu. Nowa generacja 38 o mocy 300 koni mechanicznych odnajdzie się w wielu rozmaitych pracach.

 

Podczas targów ZLF w Monachium w 2023 roku firma Pfanzelt zaprezentowała nowy model ciągnika. Najważniejszym elementem projektu zdaje się centralnie położona kabina, która pozwala na umieszczenie żurawia, mulczera, a nawet tarczy z wciągarką na tylnej osi. 

 

Co bardzo istotne, wymiana osprzętu (nawet zamiana żurawia na coś innego) zajmuje tu około 20 minut! Nawet z zainstalowanym żurawiem i wciągarką, tylny WOM pozostaje dostępny,.

 

Kabina jest przestronna i zapewnia dobrą widoczność. Fotel jest obrotowy, dzięki czemu można bez przeszkód ustawiać się w dogodnej pozycji do wykonywanych prac.

 

Seria 38 posiada też autorski napęd variaDRIVE, pozwalający na jazdę z prędkością do 50 kilometrów na godzinę po drogach, a także swobodne pokonywanie nierówności terenu. Sprzęgło nie musi działać przy prędkości do 7 kilometrów na godzinę, a zmiana kierunku zachodzi bardzo płynnie, więc manewry podczas zrywki czy mulczowania są wyjątkowo komfortowe.

 

Pm Trac można zamawiać w konfiguracjach z mocą 205, 253 oraz 292 koni mechanicznych.

 

 

Źródło: pfanzelt.com

Fot.: pfanzelt.com

Opracowanie: redakcja

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE