proml ponsse
Technika leśna

Wielofunkcyjny robot przeciwpożarowy

Dodano: 01.07.2024

Najnowszy produkt firmy Vallfirest to uniwersalne narzędzie do leśnych akcji ratunkowych i przeciwpożarowych.

 

Dronster to zdalnie sterowany robot ratunkowy, specjalnie zaprojektowany do przeprowadzania akcji gaśniczych i działań ratowniczych. Jest to elastyczne i wszechstronne narzędzie, które może działać w leśnych warunkach terenowych. Ponadto ma na celu poprawę bezpieczeństwa i wydajności pracowników pracujących w środowiskach wysokiego ryzyka, takich jak te, które często występują podczas pożarów lasów.

 

Operator może zdalnie sterować Dronsterem z odległości 150 metrów. Urządzenie osiąga prędkość 5 kilometrów na godzinę. Robot może korzystać z paru osprzętów, w tym mulczera do tworzenia pasów przeciwpożarowych czy zespołu gaśniczego. Ponadto może być wykorzystywany do akcji ratowniczych m.in. do przenoszenia lub transportu osób z obszarów niebezpiecznych.

 

Dronester jest wyposażony w moduł pompy: wysokociśnieniowy zespół gaśniczy z wysokiej jakości komponentami i kompaktową konstrukcją, montowany z tyłu. Z przodu z kolei znajdziemy armatkę wodną. Z tyłu można także zamontować łyżkę do przenoszenia ładunków lub usuwania resztek palnych materiałów po przejeździe mulczera. Specjalny wentylator do przedniego montażu może służyć do tworzenia nadciśnienia w celu oddymiania, a także do zwiększania wydajności wody.

 

Mulczer można podnosić do wysokośc jednego metra. Jeszcze jednym osprzętem, który przyda się do walki z ogniem jest koparka - również montowana z przodu, służąca do wykonywania pogłębionych rowów przeciwpożarowych.

 

Niewielki rozmiar Dronestera powoduje, że można go bez przeszkód przewozić w przeciętnej ciężarówce czy na przyczepie.


Źródło: vallfirest.com
Fot.: vallfirest.com
Opracowanie: redakcja

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE