fortech serwis
Technika leśna

Zadbane międzyrzędzia z wykaszarką Startlas

Dodano: 27.04.2021

Startlas to polski producent sadzarek leśnych, który wprowadza do swojej oferty kosiarkę bijakową do pielęgnacji międzyrzędzi.

 

 

Wykaszanie (pielęgnacja) międzyrzędzi nie należy do zadań najprzyjemniejszych, a i o ludzi, którzy mogą taką pracę wykonywać, coraz trudniej. Aby ułatwić to zadanie firma Startlas skonstruowała kosiarkę bijakową przystosowaną do wykaszania zarośli rosnących pomiędzy rzędami na uprawach.

 

Zadbane uprawy
Jak deklaruje producent, oferowana nowość przy jednorazowym przejeździe, wykasza jednocześnie na dwóch międzyrzędziach, dwa pasy o szerokości 85 lub 105 centymetrów, w zależności od zastosowanej szerokości kosiarki, uzależnionej od odległości między wyoranymi bruzdami. Wykaszarka pozostawia między nimi niewykoszony fragment (od 22 do 72 cm), w którym rosną sadzonki.

 

Regulacja szerokości roboczej odbywa się za pomocą siłowników hydraulicznych przesuwających elementy robocze po stalowych prętach, na których zawieszone są elementy robocze urządzenia. Przekładnie przekazują moc z WOM ciągnika na wały robocze kosiarki.

 

 

 

Prostota budowy i użytkowania
Wysokość pracy jest określana za pomocą położenia płóz bocznych. Trzecia płoza na środku wału roboczego pozwala na przejazd kosiarką ponad przeszkodami (np. pniaki oraz kamienie) bez  konieczności unoszenia całego urządzenia. Operator ma jednak możliwość podniesienia niezależnie każdej sekcji roboczej, jaki i całości maszyny na podnośniku ciągnika.

Hydraulika urządzenia zasilana jest z układu ciągnika. Sterujemy nią bocznym przesuwem każdej z kosiarek po 25 cm oraz unoszeniem elementów roboczych albo całego urządzenia.

 

 

 

– Noże kosiarki niszczą chwasty, ich łodygi i liście. Nasza wykszarka nie niszczy i nie odsłania gleby, co ogranicza jej nadmierne przesychanie. Tym głównie różni sie od innych maszyn do pielęgnacji upraw (wał Krokowskiego, brona Nizińskiego) – zaznacza Mariusz Blumkowski, konstruktor urządzeń Startlas.

 

 Zobacz film z pracy wykaszarki: https://www.youtube.com/watch?v=yA0rzU9n1rM

 

 

 

 

 Materiał promocyjny

 

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE