WBleasing
Informacje organizacyjne

 

Po ponad roku przerwy GAZETA LEŚNA zaprasza na 17. edycję Forest SHOW. Tym razem branża leśna spotka się na pograniczu Mazur i Podlasia - w Augustowie, 26 czerwca.

Początek o godz. 9.00, zakończenie ok. godz. 17.00.

 

 

UWAGA! Wejście bezpłatne, ale z uwagi na okres pandemii wszystkich uczestników obowiązują zapisy (przez internet lub na miejscu).
Zapisz się>>>https://bit.ly/3gJxjoh

 

UWAGA! Zapisy na zawody operatorów i testy - pod tym samym linkiem>>>https://bit.ly/3gJxjoh

Można się też zapisać na miejscu w dniu imprezy, ale zachęcamy do zapisów przez internet, żeby uniknąć kolejek.

Maszyny mogą testować tylko operatorzy z uprawnieniami, po zapisaniu się przez formularz i otrzymaniu na miejscu opaski uprawniającej do wejścia na pola testowe.

 

 

Forest SHOW w Augustowie - pierwsza tak duża leśna impreza od ponad roku!

Imprezę zaplanowano na 26 czerwca 2021 r. (sobota), przy ul. Usługowej na terenie strefy przemysłowej Augustowa.

 

Miejsce wyróżnia dogodny dojazd z kilku dróg krajowych numer 8, 61 i 16. Z Białegostoku na Forest SHOW będzie można dotrzeć w czasie około 1 h, z Łomży w 1,5 h, ze Szczytna i Kowna w 2 h, a z Warszawy, Wilna, Olsztyna, Pułtuska czy Ciechanowa w mniej niż 3 h.

 

Po raz pierwszy będziemy mieć okazję witać gości naszej imprezy na Suwalszczyźnie – turystycznym regionie Polski słynącym z licznych jezior, lasów i kresowej kuchni.

 

Dynamiczne pokazy i testy

Forest SHOW to jedyna taka impreza, gdzie tak wiele maszyn leśnych jest prezentowanych w ruchu w jednym miejscu. Przez cały dzień można oglądać dynamiczne pokazy wielu maszyn, które prezentują się po kolei na placu manewrowym. Podczas pokazów przedstawiciele dilerów omówią właściwości każdej pracującej maszyny. Zobaczymy w ruchu m.in. harwestery, forwardery, skidery, przyczepy zrywkowe i wiele innych.

 

 

 

Dodatkowo na placach testowych udostępnione są maszyny do testów. W poprzednich edycjach były to m.in. harwestery, forwardery, rębaki, skidery, przyczepy zrywkowe i kombajny do produkcji drewna kominkowego, a także samochody udostępnione do jazd próbnych.

 

Przez cały dzień będzie można zwiedzać wystawę maszyn leśnych. Na Forest SHOW zobaczymy pełną gamę maszyn, narzędzi i osprzętu do prac leśnych, od siekier i narzędzi ręcznych, poprzez pługi, sadzarki, rębaki, przyczepy leśne, ciągniki, skidery, forwardery, aż po największe harwestery z całym osprzętem. Będą też opony, oleje, akcesoria i części zamienne.

 

Forest SHOW to także bogata oferta maszyn używanych. W poprzednich edycjach swoje maszyny do bezpośredniej sprzedaży w atrakcyjnych cenach wystawiało kilka firm wyspecjalizowanych w obrocie leśnymi maszynami z drugiej ręki.
 

 

Ostra rywalizacja - zawody operatorów maszyn leśnych

POLISH FORESTRY CHALLENGE to mistrzostwa operatorów maszyn leśnych, które od kilku lat odbywają się podczas Forest SHOW. Aktualna edycja odbędzie się na przyczepach zrywkowych.

Dotychczas odbyły się już zawody na skiderach (rok 2017 - Borsk), dwukrotnie na forwarderach (2017 - Przasnysz, 2019 - Legnica), na ciągnikach rolniczych (2019 - Borsk) oraz trzykrotnie na przyczepach zrywkowych (2017 - Koszęcin, 2018 - Połaniec i 2020 - Grodzisk Mazowiecki).

 

 

 

Podczas 8 edycji POLISH FORESTRY CHALLENGE w Augustowie leśni operatorzy będą mierzyli się w kolejnej zręcznościowej konkurencji wymagającej kunsztu od operatora. Będzie to doskonała okazja, by przetestować maszyny. Celem zawodów jest też propagowanie nowych technologii i bezpiecznych sposobów pracy maszynami.

 

Atrakcyjne nagrody

W puli nagród od sponsora, firmy Serafin znajdują się:
 
1. miejsce:
-Pobyt w hotelu Radocza Park dla dwóch osób https://www.radoczapark.pl/dla-rodziny/hotel (dwie doby w części 4-gwiazdkowej ze śniadaniem) oraz bilet całodzienny dla dwóch osób do Energylandii
 
2. miejsce:
Voucher na 150 euro do sklepu https://www.vitli-krpan.com/si/fan-shop
 
3. miejsce:
Taki sam voucher jw. tylko za 100 euro
 
 
 
Poza tym:
 
- Puchar specjalny dla zwycięzcy ufundował dyrektor generalny Lasów Państwowych,
- Puchar przygotował też dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Białymstoku,
- Puchary za 1-3 miejsce od organizatora imprezy - Wydawnictwa Lasmedia,
- upominki od drugiego sponsora, firmy PKO Leasing,
- upominki od Polskiego Związku Pracodawców Leśnych.

 

 

Aby zgłosić swój udział w Forest SHOW, zawodach Polish Forestry Challenge lub testach maszyn wypełnij formularz, który otworzy się klikając w poniższy link:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScNvutoHaosDoYFgrDbBCoISv_O5n94RNGQ1cETuwGBWVX89w/viewform

 

Kto tym razem zdobędzie tytuł?

A może Ty jesteś operatorem maszyny leśnej i chciałbyś spróbować swoich sił w starciu z konkurencją?

 

 

Zostań mistrzem! Zawody Polish Forestry Challenge są właśnie dla Ciebie!

Udział w zawodach Polish Forestry Challenge jest BEZPŁATNY. 

 

Przyczepę do zawodów marki KRPAN udostępnia firma Serafin.

 

 

 

Zapisy na Forest SHOW, zawody i testy maszyn będą również prowadzone na miejscu podczas imprezy.

 

Z bezpiecznym dystansem

GAZETA LEŚNA organizuje swoje branżowe imprezy od 2012 roku, od tego czasu odbyły się one już w kilkunastu miejscach w Polsce. Tegoroczne spotkanie będzie wyjątkowe, nie tylko ze względu na malowniczo położone miejsce, które będzie można zobaczyć w zimowej scenerii, lecz także z uwagi na wciąż trudną sytuację epidemiczną.


Liczymy jednak na to, że nasza leśna impreza odbędzie się bez przeszkód. Oczywiście w czasie wydarzenia będą zachowane wszelkie zalecane wymogi sanitarne – dostępny będzie płyn do dezynfekcji rąk, będzie też można zaopatrzyć się w maseczkę.


Przypomnijmy, że
Forest SHOW odbywa się w całości na terenie otwartym, na świeżym powietrzu. Będzie zatem łatwiej zachować dystans społeczny. Naukowcy określają, że ryzyko zakażenia się koronawirusem na terenie otwartym, jest o wiele razy mniejsze niż w pomieszczeniach zamkniętych.

 

 

Strefa dzieci, catering, ognisko

Na Forest SHOW nie zabraknie również konkursów dla zgromadzonej publiczności, a dla najmłodszych przewidujemy specjalnie wydzieloną STREFĘ DZIECI, z grami, zabawami i animatorami.

Na miejscu dostępny będzie także CATERING - po przeżyciach, wielu rozmowach i emocjach będzie można skorzystać z usług firmy cateringowej i kupić ciepły posiłek.

Dla wszystkich chętnych rozpalimy też OGNISKO, przy którym będzie można upiec sobie kiełbaskę.

 

 

Udział w wydarzeniu i w zawodach jest BEZPŁATNY.

 

 

 

Impreza odbywa się we współpracy z miastem Augustów, RDLP w Białymstoku oraz Nadleśnictwem Augustów. Burmistrz Augustowa – Mirosław Karolczuk, Andrzej Józef Nowak, dyrektor RDLP w Białymstoku oraz Wojciech Wójtowicz, prezes Polskiego Związku Pracodawców Leśnych objęli już Forest SHOW patronatem honorowym.

 

 

Dokładny adres i czas imprezy:

 

 

Forest SHOW, 26 czerwca 2021 r., godz. 9:00 - 17:00, Augustów, ul. Usługowa, teren strefy przemysłowej.

 

 

Organizatorem Forest SHOW jest wydawnictwo Lasmedia, wydawca miesięcznika GAZETA LEŚNA oraz portalu FIRMYLESNE.pl.

 

 

 

Czekamy na Was!


 

Bieżących informacji szukaj w specjalnej zakładce na portalu FIRMYLESNE.pl oraz FACEBOOK, a także na: www.gazetalesna.pl

 

YOUTUBE - zobacz filmy z poprzednich konferencji:

Forest SHOW w Legnicy

Konferencja dla zuli w Koszęcinie

Rekordowa Konferencja dla zuli w Borsku

 

 

 

REGULAMIN FOREST SHOW 

 

 

Jak wystawić swoje stoisko na Forest SHOW?

Chcesz wystawić swoje stoisko na Forest SHOW?  Zadzwoń pod numer 661 533 241 albo napisz mail pod adres: zbigniew.migda@lasmedia.pl, a nasz przedstawiciel skontaktuje się z Tobą i przygotuje ofertę dla Twojej firmy.

 

 

 

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE