oleje Klimowicz Neste
Informacje

FPP i KIG łączą siły

Dodano: 11.02.2023

Federacja Przedsiębiorców Polskich i Krajowa Izba Gospodarcza będą działać wspólnie w obliczu problemów polskiego biznesu.

 

Organizacje podjęły decyzję o wzajemnym członkostwie (tzn. FPP jest członkiem KIG i odwrotnie). W ten sposób zacieśniono i wzmocniono współpracę, przyspieszono przepływ informacji i skoordynowano przyszłe działania. 

 

"Połączenie Federacji Przedsiębiorców Polskich (FPP) z Krajową Izbą Gospodarczą (KIG) to jedno z najważniejszych wydarzeń w odniesieniu do ochrony i wspierania przedsiębiorców w Polsce. Powstaje największa organizacja przedsiębiorców, a wzajemne synergie naszych organizacji dodatkowo wzmocnią możliwości reprezentowania ich interesów. KIG to ogromne doświadczenie, szerokie struktury w całej Polsce i sztab doskonałych ekspertów. FPP wzmacnia te możliwości silną koncentracją na skutecznych rozwiązaniach legislacyjnych, dużą aktywnością w aspekcie tworzenia i przestrzegania prawa. Tylko w ciągu trzech lat przygotowaliśmy 77 projektów ustaw, z czego 23 przeprowadziliśmy przez pełny proces legislacyjny, aż do wejścia w życie" – mówił Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich.

 

"Nasza gospodarka podlegać będzie dalszym dynamicznym zmianom i wchodzi w fazę decydującego rozstrzygnięcia o swoim kształcie na przyszłość. W tej dyskusji, w tym kluczowym momencie, przedsiębiorcy powinni otrzymać większe wsparcie instytucjonalne, a przede wszystkim bardziej przyjazne ramy legislacyjne i regulacyjne" – mówił Marek Kłoczko, prezes Krajowej Izby Gospodarczej.

 

Wśród kluczowych postulatów programowych znajdziemy między innymi stworzenie sprawiedliwego i czytelnego systemu podatkowego przyjaznego nie tylko dla dużych korporacji, ale również dla małych przedsiębiorców czy zapewnienie wzrostu wynagrodzeń w państwowej sferze budżetowej przystającego do reszty polskiej gospodarki. 

 

Czy zule skorzystają na tych działaniach? Niestety, jak zauważył we wstępie do styczniowego numeru GAZETY LEŚNEJ Redaktor Naczelny Rafał Jajor, wśród przedsiębiorców leśnych panuje pewna niechęć do zrzeszania się i wspierania organizacji walczących o ich interesy.

 

"Zulowcy i ich pracownicy chcą działać, ale niestety dopiero, gdy ich oferta nie przechodzi w przetargu. A wtedy jest za późno" - czytamy w GAZECIE LEŚNEJ - "Działać trzeba, ale wcześniej, a właściwie przez cały rok. Trzeba tłumaczyć, naciskać, inicjować spotkania lub się na nie wpraszać. Trzeba być w kontakcie z politykami, mediami i wszystkimi, którzy mogą pomóc w dialogu z Lasami. I samymi Lasami też oczywiście".

 

"I to robią organizacje zrzeszające zule" - pisze Rafał Jajor.

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE