silvapol
Informacje

Napad na zwolenników utworzenia Turnickiego PN

Dodano: 24.05.2021

W nocy z piątku na sobotę (21/22.05.br.) doszło do napadu na zwolenników utworzenia Turnickiego Parku Narodowego. Ranna została jedna z aktywistek, a także zniszczono samochód należący do protestujących.

 

 

Jak podała Inicjatywa w komunikacie przesłanym mediom, w nocy z piątku na sobotę "pokojowy protest został zaatakowany przez grupę zamaskowanych mężczyzn". "Około godziny 23 na blokadzie pojawiło się auto z 5 mężczyznami, jeden z nich zaatakował kijem bejsbolowym 4 biorące udział w proteście kobiety, jedną z nich pobił" - podano.

 

Napastnicy mieli także zniszczyć auto należące do protestujących.

 

Jak poinformowała PAP w niedzielę Anna Klee-Bylica z biura prasowego podkarpackiej policji, w tej sprawie do komendy w Przemyślu dotarło zgłoszenie dotyczące gróźb karalnych. "Prowadzimy czynności w tej sprawie" - dodała.

 

 

Aktywiści z Inicjatywy Dzikie Karpaty od końca kwietnia blokują wycinkę w lasach niedaleko Arłamowa, na Pogórzu Przemyskim. Zbudowali obóz z platformami i banerami zawieszonymi na drzewach.

 

Protest ma na celu zatrzymanie wyrębów we fragmencie Puszczy Karpackiej, oraz zwrócenie uwagi na dewastację projektowanego Turnickiego Parku Narodowego. Plany jego powołania powstały ponad 35 lat temu, ale dotychczas nie udało się ich zrealizować.

 

Komentarz w sprawie napaści wystosowało Nadleśnictwo Bircza. W linku poniżej całość tekstu:

https://bircza.krosno.lasy.gov.pl/witamy/-/asset_publisher/ps9ifaWDPZ57/content/komentarz-do-postu-inicjatywy-dzikie-karpaty-dotyczacy-napasci-na-oboz?fbclid=IwAR0iI-o-1gCrMc8y2jUgxpR0hVcRGrTPs70t1vKsXj4rRy3F1mUG2H9QaPM

 

 

 

Fot. Inicjatywa Dzikie Karpaty / Twitter

 

 

 

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE