stihl wiosna
Informacje

Zulowcy na proteście rolników

Dodano: 09.02.2024

Zulowcy dołączyli do protestu rolników, który miał miejsce dzisiaj w wielu częściach Polski.

 

Dziś (9 lutego 2024) w Polsce odbyły się protesty rolników przeciwko Zielonemu Ładowi i napływowi towarów z Ukrainy. Jak mówił minister rolnictwa i rozwoju wsi Czesław Ciesielski, "rolnicy protestują w słusznej sprawie".

 

Protesty zaplanowano w ponad 260 miejscach, a utrudnienia ruchu mogą potrwać do godziny 18:00 tego samego dnia. 

 

- Zielony Ład jest nie do przyjęcia przez polskich rolników, ekoschematy są tak samo nie do przyjęcia przez polskich rolników. Do tej pory wszystko było fajnie, klarownie, uprawialiśmy. Przecież rolnik nie będzie przyjeżdżał do domu i nie będzie jeszcze biurokracji uprawiał, nie będzie siedział nad komputerem - mówi jeden z rolników, który bierze udział w proteście przed polsko-ukraińskim przejściem granicznym w Medyce, na łamach TVN24.pl

 

Protesty trwają nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Postulaty rolników zostały zgłoszone do Komisji Europejskiej. Pod ich wpływem szefowa KE ogłosiła już w Europarlamencie, że wycofuje się z projektu zakładającego ograniczenie stosowania pestycydów w rolnictwie.

 

Głównymi założeniami protestujących rolników jest sprzeciw wobec Zielonego Ładu, ograniczenie importu produktów z Ukrainy i wsparcie hodowli zwierząt.

 

Do protestu rolników przyłączali się również zulowcy, część z nich udostępniła w internecie zdjęcia.

 

 

 

Źródło: tvn24.pl

Opracowanie: redakcja

Fot.: facebook (grupa "Okiem zula po godzinach")

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE