pko baner
Lasy Państwowe

Szczecin bez bioolejów

Dodano: 24.11.2015

RDLP w Szczecinie zniosło kary za niestosowanie bioolejów w układach hydraulicznych. Wszystko dzięki szybkiej reakcji na wskazany przez Was problem!

 

Podczas 15-lecia firmy ZULAS w Niedźwiedziu redaktor naczelny GAZETY LEŚNEJ Rafał Jajor wygłosił prezentację na temat wytycznych do przetargów, jakie do nadleśnictw rozesłały DGLP i poszczególne RDLP (każde swoją wersję). Zwrócił uwagę na fakt, że np. RDLP w Szczecinie, w wytycznych do nadleśnictw poleca stosowanie kar za nieużywanie bioolejów w układach hydraulicznych maszyn leśnych. 



- Tymczasem RDLP w Poznaniu podległym nadleśnictwom zwraca uwagę, by nie wymagać stosowania bioolejów w układach hydraulicznych maszyn, gdyż może to grozić utratą gwarancji przez właścicieli tych maszyn - mówił Rafał Jajor. Jak podkreślił, nie chodzi o biooleje stosowane w układach tnących pilarek czy harwesterów. - Tu wymóg stosowania olejów biodegradowalnych jest oczywisty i uważam go za właściwy. Mówimy tylko o biooleju w układzie hydraulicznym - mówił redaktor. 



Na prezentacji byli obecni przedstawiciele RDLP w Szczecinie, a także przedsiębiorcy leśni z tego terenu, który podchwycili temat. I już kilka dni później RDLP w Szczecinie wycofała się z kar za niestosowanie bioolejów w hydraulice maszyn.



- Zadzwonił do mnie Pan naczelnik Hubert Kowalczyk z RDLP w Szczecinie by podziękować za zwrócenie uwagi na ten problem. Jak mnie zapewnił, sytuacja jest już rozwiązana - mówi Rafał Jajor. 



Potwierdza to Romuald Roman, prezes SPL oddział Szczecin. - Szczecin wycofał zapis o stosowaniu i karaniu za olej BIO w urządzeniach hydraulicznych. Czyli warto szybko reagować, a Rafałowi dziękuje za zwrócenie uwagę na ten temat w Niedźwiedziu - powiedział.



- Więcej o wytycznych do przetargów piszemy w grudniowej GAZECIE LEŚNEJ, gdzie w obszernym artykule informujemy jakie zalecenia wydały nadleśnictwom DGLP i poszczególne RDLP - mówi redaktor Jajor.

 

O Waszych uwagach dotyczących przetargów na przyszły rok piszemy teraz regularnie. Wszystkie dotychczasowe zapisy znajdziecie tutaj

 

Jeśli macie uwagi do przetargów na rok 2016 lub chcecie się podzielić przemyśleniami na ten temat - piszcie na adres redakcji: redakcja@firmylesne.pl . Gwarantujemy anonimowość, a jak widać, szybkie reagowanie na problemy, które sami zauważacie może okazać się pomocne!

Komentarze (0)
Zaloguj się lub zarejestruj, aby dodać komentarz.

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza.

© 2014 firmylesne.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i realizacja: DIFFERENCE